reklama

To będzie inwestycja tej kadencji w Andrychowie?

Polityka, Wiadomości, 08.12.2011 18:00, (red)
Czy budowa nowej dużej hali sportowo-widowiskowej w Andrychowie to będzie najbardziej spektakularna inwestycja tej kadencji w Andrychowie?
To będzie inwestycja tej kadencji w Andrychowie?

Każda władza musi mieć coś, z czym kojarzyć ją będą mieszkańcy. Poprzedni burmistrz Jan Pietras na pewno jest kojarzony z nowym basenem odkrytym w Andrychowie. Czy to się komuś podoba, czy nie, pozostanie w pamięci, że to za J. Pietrasa nowy basen w Andrychowie wybudowano. Imiennej tabliczki z informacją o tym jeszcze nie nie ma na basenie, ale kto wie - może kiedyś zostanie zawieszona.Minął już pierwszy rok kadencji nowych władz z burmistrzem Tomaszem Żakiem na czele. Budowane były chodniki, remontowane drogi i szkoły. Gmina sfinansowała także szereg mniejszych inwestycji. Ale o takich inwestycjach szybko się zapomina. Władzy potrzebne są fajerwerki. Czy w tej kadencji mieszkańcy doczekają się równie spektakularnej (czytaj także: kosztownej) inwestycji, jaką była w poprzedniej kadencji budowa basenu? Ostatnio pojawiły się na to szanse.


Jak już pisaliśmy, w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy Andrychów zapisano w sumie skromną kwotę – 50 tys. zł – na wykonanie dokumentacji projektowej hali sportowo – widowiskowej w Andrychowie. To podstawa do budowy obiektu sportowego w Andrychowie z prawdziwego zdarzenia, który może kosztować wiele milionów zł.


Hala sportowa przy ulicy 1 Maja w Andrychowie zaczyna przypominać relikt przeszłości. Władze chcą budować dużą halę z dużymi trybunami.Nieoficjalnie wiadomo, że hala ma powstać przy ulicy Fabrycznej – w miejscu, gdzie niegdyś stała kotłownia. W przyszłym roku wykonany zostanie projekt z pozwoleniem, a budowa będzie mogła ruszyć od 2013 roku i zostanie zakończona na finał tej kadencji – w 2014 roku. To nieoficjalny na razie plan. Mówią o tym niektórzy radni z koalicji rządzącej miastem.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mnms, 14.12.2011 00:40

Ja bym jednak wolał kryty basen zamiast hali sportowej, większość moich znajomych ma podobne zdanie.

skoczek238, 09.12.2011 15:22

ZAPRASZAM też na stronkę MKS-u Andrychów - www.siatkowka-andrychow.pl - tam aktualna tabela,terminarz,statystyki 3 ligi mężczyzn !!!

abcabc, 09.12.2011 13:53

po roku nowej władzy w Andrychowie na Krakowskiej są większe korki niż były a oni chcą budować halę. Niezły żart. Tak samo jak basen za JP, tak teraz dla Andrychowa powinna to być inwestycja drugiej kategorii. Priorytet to obwodnica

Jepetto, 08.12.2011 23:21

Romeo jak to mówią nie u nas :) "Pażiwiom- uwidim..." No i pytanie co dalej, jeżeli nawet uda się w tym roku zburzyć ten dom? Jak nie będzie kawałka nowej drogi oddanej do użytku, tak nie będzie w TYM ROKU , a planowano tak hucznie !!!

Romeo, 08.12.2011 22:11

spokojnie,wyburzenie w poniedziałek o 11...jak się nie mylę.

westwi78, 08.12.2011 20:12

A dom jak stał, tak stoi:) Ktoś tu kłamał w telexpresie:)

Jepetto, 08.12.2011 20:01

yeti1 masz rację tylko ja się obawiam że jak zostanie zakończona \"TA\" inwestycja to przez brak możliwości przejazdu przez Andrychów nie będzie się \"TAM\" dało dojechać :)

yeti1, 08.12.2011 19:03

niech robią, niech robią bo nic w tym mieście się nie dzieje. Korki jakie były takie są. Dziś sięgały przystanku na Górnicy. kuźwa mać

Niko., 08.12.2011 16:15

A może chodzi o ZIELIŃSKIEGO i park szkarłatnych nietoperzy w Rzykach Praciakach;)) http://mamnewsa.pl/newsy,2869-sprawa-wyciagu-krzeselkowego---szansa-na-legalizacje--aktualizacja-

Donald77, 08.12.2011 15:08

Kamil przyznaję rację - chodziło Panu Pietrasowi o kryty basen plus coś jeszcze co kojarzyło mi się z halą sportową. Przypuszczałem że coś mi się pokręciło, ale dopytam co dokładnie pokazywano w kampanii a było to na spotkaniu w świetlicy spółdzielni mieszkaniowej na osiedlu - może ktoś zna więcej szczegółów.?

krisu78, 08.12.2011 15:06

Kamil z tego co pamięć mnie nie myli Donald 77 ma rację. Co do samego tekstu - czasami jak czytam mamnewsa - teksty anonimowe (podpisane red nie inicjałami dziennikarzy) to mam wrażenie że redakcja mamnewsa powinna połączyć się z nowinkami:)) "Minął już pierwszy rok kadencji nowych władz z burmistrzem Tomaszem Żakiem na czele. Budowane były chodniki, remontowane drogi i szkoły. Gmina sfinansowała także szereg mniejszych inwestycji. Ale o takich inwestycjach szybko się zapomina. " niewdzięczny naród ci andrychowianie:) oni we trójkę - żak plus 2 zastępców zasuwają za nasze podatników pieniądze a my ich pochwalić nie potrafimy:) Po pierwsze od tego są, biorą chyba dużą kasę, po drugie - dwór jest taki że chyba nie powinni narzekać na nawał roboty? po trzecie od tego są. I to nie ma znaczenia czy burmistrz nazywa się Kowalski, pietras czy żak. Po czwarte - remontują drogi, szkoły, budują chodniki można o każdej władzy w całym świecie. chodzi o to czy robią maksymalnie dużo, maksymalnie dobrze.

kamil, 08.12.2011 14:19

Pietras w akcie rozpaczy że wielu nie jest zadowolonych z basenu odkrytego zaczął obiecywać kryty basen na Fabrycznej a nie halę. O nowej hali pierwszy raz słyszę

Donald77, 08.12.2011 14:14

O ile mnie pamięć nie myli to Pan Pietras pokazywał wstępne projekty takiej inwestycji w tym miejscu podczas kampanii wyborczej - czy to kontynuacja planów poprzednika czy mnie się coś pokręciło?