reklama

Od niedzieli nowe połączenia do Krakowa

, Wiadomości, 11.12.2011 00:00, (NAT)
W niedzielę 11 grudnia zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych. Jak się okazuje, połączeń w naszym regionie będzie więcej niż dotychczas.
Od niedzieli nowe połączenia do Krakowa

Jak informuje Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Krakowie, w województwie małopolskim na większości linii ofertę przewozową zaplanowano na porównywalnym poziomie tak, jak w rozkładzie jazdy z ubiegłego roku.

 

Na niektórych liniach ilość kursów została nieznacznie zwiększona. W naszym regionie uruchomiono dodatkowe połączenia na linii Kraków Główny – Wadowice - Kraków.

 

- Ma to zapewnić odwozy pracowniczo-szkolne z aglomeracji krakowskiej po godz. 18-tej oraz odwozy turystyczne z Wadowic po godz. 18-tej z równoczesnym zapewnieniem dowozów do aglomeracji krakowskiej na zmianę nocną od poniedziałku do czwartku pociągami do i z Wadowic, a w piątki i niedziele do i z Bielska Białej – informuje spółka Przewozy Regionalne.

 

ZOBACZ: nowy rozkład jazdy - Kraków - Bielsko-Biala - Kraków (od 11 grudnia)

 

 

Są też złe wiadomości... Przewozy Regionalne zwieszają w nowym rozkładzie jazdy 2011/2012 kolejową komunikację autobusową na linii Sucha Beskidzka – Żywiec. Powodem jest  zaprzestanie dalszego finansowania komunikacji zastępczej przez Samorząd Województwa Małopolskiego.

 

Na trasie Sucha Beskidzka - Żywiec już pojawił się jednak nowy przewoźnik.

 

ZOBACZ: rozklad jazdy busów Sucha Beskidzka - Żywiec  i Żywiec - Sucha

 

Równocześnie uruchomiony zostanie pociąg Sucha Beskidzka – Kraków Gł., który zapewni dojazd do Krakowa na godz. 6.00.

 

AKTUALIZACJA: 2011-12-10

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mosfet, 13.12.2011 19:44

Ja jestem zadowolony z jazdy pociągiem np. do Krakowa - komfort odpowiedni, czas przejazdu w porządku. Wolę pociąg niż busa.