Syn Beaty Szydło już nie chce być księdzem

, Polityka, Wiadomości, 11.12.2019 08:30, red
Jeszcze niedawno grozili prawnikami, a teraz syn Beata Szydło sam opowiada co chce zrobić.
Syn Beaty Szydło już nie chce być księdzem
Niedawno informowaliśmy, że rodzina europosłanki PiS i byłej premier Beaty Szydło z Brzeszcz wynajęła kancelarię prawną i pogroziła wszystkim, którzy będą pisać o ich życiu osobistym. Chodziło zwłaszcza o ks. Tymoteusza Szydło, który nagle udał się na urlop, nie stawiając się w wakacje w nowej parafii, którą wyznaczył mu biskup diecezji bielsko-żywieckiej.

- Nasze działania stanowią przedmiot komentarzy i ocen dedykowanych m.in. przez internautów, w tym niejednokrotnie w bardzo obraźliwej formie. To wszystko odbija się negatywnie na naszym życiu prywatnym. Informacje te, a niejednokrotnie także plotki, dotyczą szczegółów m.in. tak doniosłych dla nas wydarzeń jak ślub czy inne ważne uroczystości rodzinne - przekazali kilka tygodni temu w komunikacie do mediów.

Tymczasem właśnie pojawiła się informacja, że syn Beaty Szydło w ogóle zamierza zrezygnować z posługi kapłańskiej. Takie informacje ks. Szydło przekazał Katolickiej Agencji Informacyjnej.

-(...) "Obecnie moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia (...)- napisał Tymoteusz Szydło w oświadczeniu przesłanym Katolickiej Agencji Informacyjnej.

"W ostatnich miesiącach przeżywałem głęboki kryzys wiary i powołania. Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego. Po głębszym namyśle postanowiłem jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i poprosiłem o kilka miesięcy urlopu, by poukładać swoje życie duchowe. Uznałem, że będzie to uczciwe w stosunku do Wiernych, wobec których zawsze starałem się sprawować posługę szczerze i z przekonaniem. (...)

W tamtym okresie nie uważałem, że powinienem informować opinię publiczną o moich rozterkach duchowych. Uznałem, że nie jestem osobą publiczną i że mam prawo do prywatności. Wydawało mi się, że najlepszym wyjściem będzie odsunięcie się od posługi i przemyślenie wszystkiego w spokoju. Niestety ten czas przyniósł jeszcze więcej zamętu. Plotki, na mój temat podsycane przez media goniące za sensacją, właściwie uniemożliwiły mi refleksję. Co bardzo dla mnie bolesne, zainteresowanie tematem podsycały również osoby blisko związane z Kościołem, poprzez wielokrotne wracanie do domysłów na mój temat. Mam świadomość, że rozpoznawalność, której nigdy nie chciałem, jest związana z funkcjami, które pełni moja Mama – napisał w oświadczeniu zamieszczonym m.in. na portalu "Gościa Niedzielnego.


Przeprosił osoby, które czują się zawiedzione jego decyzją, "zwłaszcza moją rodzinę, przyjaciół, znajomych, przełożonych, współpracowników, parafian z Przecieszyna, Osieka, Buczkowic i Oświęcimia, a także wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób czują się dotknięci lub zgorszeni".

Mam nadzieję, że to oświadczenie ostatecznie przetnie wszelkie spekulacje oraz plotki na temat mojego klienta i pozwoli mu dalej normalnie żyć - powiedział w rozmowie z KAI adwokat Maciej Zaborowski, pełnomocnik Tymoteusza Szydło.

foto: Archiwum / www.fotograf-andrychow.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

edi, 11.12.2019 20:01

leon - w punkt!!!!! na święta polecam film "Kler". Może po nim się odechciało "Tymkowi"????? Brawo dla Pana Tomasza że maksymalnie stara się ludzi chronić przed tymi ludźmi. Tak trzymać!!!!!!

leon, 11.12.2019 19:51

książkowy przykład na to że Pan Tomasz i Pan Roman mają rację że chcę trzymać się i nas od tego towarzystwa daleko i tylko na własnych warunkach czyli kiedy chcą i z kim chcą

barte, 11.12.2019 16:40

książkowy przykład jak nienawiścią i fake newsami lewackie szambo media potrafią zniszczyć młodego człowieka...Mam Newsa a zwłaszcza gostek od sond wiedzą o co chodzi...przykre to

bolo123, 11.12.2019 12:13

@pietrek559 - zostaw gościa w spokoju, on tak zawsze, po prostu jego posty należy pomijać bo po przeczytaniu nicka wiadomo co w nich wypisuje

pietrek559, 11.12.2019 11:49

Xpek podziwiam twoją głupotę

xpek, 11.12.2019 09:34

do tego właśnie doprowadziły rządy pis.brawo poseł polak i cała reszta

zorro, 11.12.2019 09:24

Widzę że portal mamNewsa. zniża się do poziomu Po-TVN nie mają już o czym pisać jak o synie Pani premier CO TO ANDRYCHOWIAN OBCHODZI piszcie o niskich zarobkach jakimi nas raczą prywaciarze w naszym regionie i jak płacą pod stołem

ChojnaZmiana , 11.12.2019 09:05

Jest to tak ważna informacja że powinniście ją trzymać miesiąc na głównej stronie !!! Żenada !!!