reklama
reklama

Setki osób na obchodach Święta Niepodległości w Andrychowie [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 11.11.2022 12:20,
Uroczystości w centrum Andrychowa zgromadziły setki osób.
Setki osób na obchodach Święta Niepodległości w Andrychowie [FOTO]

Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku i dla upamiętnienia tego wydarzenia w całym kraju 11 listopada obchodzone jest święto państwowe.

W piątek (11.11) przed południem w Andrychowie odbyła się część oficjalna. W kościołach w całej gminie odprawiono msze św. w intencji Ojczyzny, a lokalne władze i przedstawiciele różnych środowisk składali kwiaty przed pamiątkowymi tablicami - w Andrychowie m.in. przed tablicą upamiętniającą żołnierzy Legionów Polskich obok magistratu czy krzyżem katyńskim na terenie parafii św. Macieja.

Następnie przed magistratem władze miasta wręczyły medal „Zasłużony dla Gminy AndrychówMiejskiej Orkiestrze Dętej Andropol, która świętuje właśnie 100-lecie działalności.

Więcej na ten temat: Orkiestra Andropol odznaczona medalem "Zasłużony dla Gminy Andrychów"

O godzinie 17:00 na placu Mickiewicza odbędzie się Wieczornica patriotyczna w wykonaniu zuchów i harcerzy Hufca im. Szarych Szeregów z Andrychowa.

Zobaczcie nagranie i zdjęcia

foto: WB
Więcej zdjęć:

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy