reklama

Radny oskarża przewodniczącego Rady Gminy Kęty o problemy w Andrychowie...

Polityka, Wiadomości, 17.12.2020 17:55, PG, foto: archiwum
Poszło o rządowe dotacje i urzędowe media.
Radny oskarża przewodniczącego Rady Gminy Kęty o problemy w Andrychowie...

Czwartkowa (17.12.) sesja Rady Miejskiej w Andrychowie jak zwykle przebiegła pod znakiem ostrych dyskusji.

Radny Krzysztof Kubień pytał burmistrza, czy gmina wnioskowała do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dotacje, a jeśli tak, to na jakie inwestycje. Przypomnijmy, że do samorządów z powiatu wadowickiego trafiło ok. 38,6 mln zł. Na przykład gmina Wadowice otrzymała 11 mln zł, a gmina Andrychów nic…

Burmistrz Tomasz Żak odpowiedział, że gmina wnioskowała o dotacje na inwestycje na początku na kwotę opiewają na 35 mln zł, a potem na 20 mln zł. Chodzi o zadania takie jak termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5, ocieplenie przychodni VENA i MEDICAN, wkład własny na zagospodarowanie Pańskiej Góry, łącznik ul. Krakowskiej z ul. Tkacką i remont os. Olszyny.

Radny Krzysztof Kubień stwierdził, że do braku dotacji dla Andrychowa przyczynia się to, co wyprawia redaktor naczelny urzędowych mediów a zarazem przewodniczący Rady Gminy Kęty Marek Nycz. - To jest skandal i działanie na szkodę gminy.

Radny twierdzi, że M. Nycz kpi z rządu i prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz popiera strajki kobiet na antenie urzędowego radia. - Postawa M. Nycza sprawia, że nie dostajemy dotacji.- mówił radny. - To jest piąta kolumna rady miejskiej w Andrychowie, to jest kuriozum na skalę ogólnopolską.- mówił radny, odnosząc się do dwóch funkcji, jakie pełni M. Nycz w dwóch gminach.

Radny K. Kubień nawiązał też do wypowiedzi M. Nycza na sesji Rady Gminy Kęty podczas dyskusji o stawkach za wywóz śmieci, kiedy to przewodniczący powiedział: - My mamy dwa razy więcej śmieci (niż Andrychów-red). A kosztuje nas to prawie tyle samo. Zatem kto to robi sprawniej? – stwierdził przewodniczący Rady Marek Nycz. Zdaniem radnego Kubienia, takie wypowiedzi też działają na szkodę gminy.

Radny Tadeusz Sarlej włączył się do dyskusji i powiedział z dystansem do siebie: - Pozwolę sobie trochę pocharczeć. Pan na facebooku i swoim blogu opluwa wszystko i wszystkich i to nie jest skandal? – mówił radny.

K. Kubień odpowiedział, że to jest jego prywatny blog, a radio nie jest prywatne.

O rządowych dotacjach pisaliśmy także kilka dni temu: Polityczne emocje wokół podziału pieniędzy. "Łubu dubu. Niech żyje nam...."

foto: Archiwum

Zobacz także

Radny zarzuca burmistrzowi, że betonuje Andrychów. Z kolei włodarz się broni, że rozwija tę gminę już od 10 lat.

Opublikowany przez MamNewsa.pl Czwartek, 17 grudnia 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 17.12.2020 21:31

pomijając propagandzistę i ewidentnego kęckiego pajacs nycza to ja się pytam gdzie jest poseł polak podobno z Andrychowa skoro Andrychów złożył wnioski na 35 mln a nie dostał nic. jak długo pisiory będziecie jeszcze głosować na polaka i nabijać mu kkmonto?