Radny przeprosił radnego, którego dzień wcześniej obraził

, Polityka, Wiadomości, 26.11.2020 10:00, PG
„Przestań pan charczeć” - powiedział radny z Andrychowa do kolegi radnego, który kilka lat temu zmagał się z ciężką chorobą i od tej pory ma problemy z mówieniem. Pozostał niesmak
Radny przeprosił radnego, którego dzień wcześniej obraził

Na początku czwartkowej (26.11.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radny Stanisław Prus oraz radna Ewa Wątroba wyrazili swoje oburzenie wobec radnego Krzysztofa Kubienia, który dzień wcześniej na obradach Komisji powiedział do innego radnego – Tadeusza Sarleja – „przestań pan charczeć”.

- To jest oburzające. Nie spałam przez to do rana. Nie mogę znieść pana zachowania, tej impertynencji i złośliwości. Żądam przeprosin dla pana Sarleja. – mówiła radna E. Wątroba.

Wyjaśnimy, że kilka lat temu radny Sarlej zmagał się z poważną chorobą, w efekcie której obecnie ma nieco zmieniony głos.

Radni przypomnieli także inne złośliwości radnego K. Kubienia. Na przykład te kiedy podczas sesji, ówczesny przewodniczący K. Kubień powiedział do radnego R. Babskiego: "Po sesji dam panu ponosić ten łańcuch, żeby pan się przyzwyczaił!". - Często w ironiczny sposób radny Kubień zwraca się też do radnego St. Prusa.

Radna Alicja Studniarz w obronie K. Kubienia przypomniała o sytuacji, która ją dopadła. - To jest wielka hipokryzja. – mówiła radna, która została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej w czasie kiedy również borykała się z problemami chorobowymi.

Radny Krzysztof Kubień przyznał, że jego wypowiedź była niefortunna, tłumacząc się względami technicznymi (obrady w trybie zdalnym, słaba słyszalność). – Jeżeli to wypowiedziane w ferworze słów określenie uraziło, to przepraszam. To dotyczyło tylko problemów technicznych. Przepraszam bardzo. Mówienie, że nie mam empatii to jest bzdura. Jestem człowiekiem znanym z empatii i dobroci. mówił radny.

foto: Archiwum

Zobacz także:

Radny zapowiedział, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do wojewody.

Opublikowany przez MamNewsa.pl Czwartek, 26 listopada 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 27.11.2020 14:47

Obrona Sokratesa – Kubienia. Na początek przyjmijmy wstępne założenia, leżące u podstaw tego wydarzenia. Za fakt uznajmy chorobę radnego Sarleja, oczywiście niezawinioną przez niego, która jednak zmieniła Jego głos w sposób utrudniający werbalną komunikację. Faktem jest również wypowiedź radnego Kubienia – przestań Pan charczeć, skierowana do radnego Sarleja, po odsłuchaniu Jego wypowiedzi z elektronicznego systemu przetwarzania dźwięku. Bezspornym faktem jest bezsenność radnej Wątroby oraz oburzenie radnego Prusa. I tu zaczyna się problem. Według systemu moralnego przyjętego przez radną Wątrobę i radnego Prusa, karygodnym jest zwrócenie się do radnego Sarleja w/w słowami, nawet w sytuacji, gdy słowa Radnego są kompletnie niezrozumiałe przez osoby do których są kierowane. Przyjęta zasada moralna, jak każdy wytwór etyki, chroni jakieś wartość, ale zawsze kosztem innych wartości, czyli innych zasad moralnych. Najczęściej przyswojenie konkretnej moralności jest wynikiem tresury behawioralnej jaką przechodzimy w dzieciństwie i w większości przypadków nie podlega w przeciągu dalszego życia procesowi racjonalizacji. Ten problem, wielości niejednokrotnie sprzecznych ze sobą zasad, już jakiś czas temu zauważył pewien niemiecki filozof – Immanuel Kant i postanowił stworzyć ogólną zasadę, którą nazwał imperatywem kategorycznym. Treść tego imperatywu w różnych Jego traktatach jest różnie sformułowana, ale wszędzie sprowadza się do zdania „ Postępuj zawsze tak, jakbyś chciał, aby intencja twej woli, stała się prawem powszechnym.” Gdybyśmy tą ogólną zasadę przyjęli za obowiązującą, to radny Sarlej musiałby przyjąć, że również do niego każdy może mówić w sposób niezrozumiały, natomiast radny Kubień nie powinien już nigdy charczeć. Na radną Wątrobę każdy po nieprzespanej nocy miałby prawo się oburzać, nie mogąc znieść jej zachowania, intelektualnej impertynencji i złośliwości.

Skalpel, 26.11.2020 20:54

"Oprócz wyższego wykształcenia, dobrze byłoby posiadać jakieś średnie wyobrażenie. I co najmniej podstawowe wychowanie"

gxz, 26.11.2020 20:00

@obserwator2012 i @Zakolog oj chłopcy chłopcy, zamiast wzajemnego obrażania i ciętych ripost żeby tylko być wyżej od przeciwnika, walczcie na argumenty bez wzajemnego hejtowania :) Bo aż żal się czyta jak sobie wzajemnie ciśniecie a do sprawy którą ochoczo komentujecie ma się to nijak :) Nie bądźcie jak radny Kubień, wyjdźcie trochę ponad chamstwo buractwo i żenujący sarkazm :)

obserwator2012, 26.11.2020 14:57

@Zakolog -Ciekawy jestem jakiego teraz słowa użyjesz, kßórego nauczyłeś/aś się na pamięc ze słownika wyrazów obcych. To widać,że obojętne Ci jest z kim dyskutujesz, jesteś tylko rezonerem.Uważam,że w dyskusji nie ma wygranych i pokonanych, ważna jest jej treść i forma o czym tylko wiedzą ludzie inteligentni, którzy nie muszą korzystać w jej trakcie z google .Fałszywa erudycja. Przeprowadź się do Wadowic będziesz wśród swoich i nie pisz juz komentarzy, bo zakrawa to na chorobę psychiczną.Mściwość cechą ludzi słabych i chorych.

Zakolog, 26.11.2020 14:09

@obserwator2012 - Dzięki za deklarację, że nie jestem byle kim, potwierdzoną uczestnictwem w dyskusji ze mną. Co do wykonywanego zawodu, jest mi to obojętne z kim dyskutuję, ponieważ zawsze oceniam treść wypowiedzi, a nie jej autora. Gratuluję, tak zwanego posiadania wyższego wykształcenia, szczególnie, iż rzadkością jest spotkać kogoś kto potrafi to pojęcie poprawnie zdefiniować. Domyślam się, że po tej mojej wypowiedzi zakończysz dyskusję, aby wciąż nie uwiarygodniać mojego statusu, bycia nie byle kim. Jeszcze raz dziękuję za Twoją deklarację, choć była zupełnie niepotrzebna. PS Z tymi nicami, to wyszła Ci fajna antynomia.

obserwator2012, 26.11.2020 13:46

@Zakolog - nie dyskutuję zbyle kim ,jak tak strasznie chcesz ,to może na Facebooku ja nie ukrywam się pod durnymi nickami -zmienianymi zresztą co miesiąc, albo częściej, co w określonych środowiskach jest charakterystyczne. Może nie jestem nauczycielem , ale wyższe wykształcenie posiadam.

Zakolog, 26.11.2020 12:22

@obserwator2012 - ponieważ nie używasz znaków interpunkcyjnych, co zresztą obecnie w określonych środowiskach jest bardzo charakterystyczne, to nie wiem, czy mam Tobie pogratulować samokrytyki, czy też swoją wypowiedź uznać za szczególnie trafną. Mógłbyś doprecyzować ?

gxz, 26.11.2020 12:04

Radny Kubień jest znany od lat z chamstwa, prostactwa i biedy umysłowej. On jest znany z "empatii i dobroci"? Czyżby to sarkazm na swój temat?

obserwator2012, 26.11.2020 12:02

Zakolog za swoją wypowiedź 11 gwiazdek

obserwator2012, 26.11.2020 11:51

Panie kubień za pańską wypowiedź nie pozostaje mi nic innego jak przyznać osiem gwiazdek.

mega, 26.11.2020 11:37

panie kubień, chociaż panie to za dużo, nie życzę aby ciebie to dotknęło a tak w ogóle jesteś chamem

gepard czester, 26.11.2020 10:52

Mam wstręt do ludzi którzy mowią o sobie, że są dobrzy. Dobry człowiek nigdy czegoś takiego nie powie.

Zakolog, 26.11.2020 10:38

Panie radny Kubień, muszę zgodzić się z przewodniczącym Romanem, iż posługiwanie się przez Pana onomatopeją w stosunku do radnej Wątroby i radnego Prusa, jest bezskuteczne i zawsze wywoła u tych państwa poczucie niezrozumienia, szczególnie, że wyłuszczenie tego greckiego słowa tym radnym, przez przewodniczącego Romana, który jest łacinnikiem, jest niemożliwe.