reklama

Premier w Wadowicach: "brońmy Jana Pawła II"

Polityka, Wiadomości, 02.10.2023 08:20, red
Kampania wyborcza trwa. W niedzielę i w poniedziałek znani politycy dotarli do naszego regionu.
Premier w Wadowicach:

Kampania wyborcza dotarła do naszego regionu. W poniedziałek (2.10) wcześnie rano premier Mateusz Morawicki był w Brzeszczach - tam podczas konferencji prasowej chwalił się rzekomą repolonizacją handlu w Polsce. Konferencję prasową zorganizowano w sklepie, w którym kiedyś był market Tesco, a teraz w tym lokalu sklep prowadzi polska firma. Dodajmy, że kilka lat temu Tesco wycofało się z Polski. W większości markety Tesco przejęła sieć Netto, a pojedyncze lokale zostały wykupione przez inne firmy.

W poniedziałek (2.10) rano do Wadowic na konferencję prasową na rynku przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Mówił o rzekomym szykowanym "ataku na Jana Pawła II", który to atak ze strony mediów i opozycyjnych środowisk rzekomo ma nastąpić po 15 października. - Brońmy dobrego imienia Jana Pawła II - apelował na wadowickim rynku M. Morawiecki.

Premier został też zaproszony na kremówkę.
foto: WB

W kolei w niedzielę na rynku w Oświęcimiu kampanię wyborczą prowadził szef PSL i jeden z liderów "Trzeciej Drogi" Władysław Kosiniak-Kamysz


W niedzielę wieczorem spotkanie w Zatorze miała też Beata Szydło z PiS

foto: twitter/Filip Kaczyński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 02.10.2023 18:50

A po co komu puszki po piwie ?

andryman321, 02.10.2023 17:36

Fajnie że broni JPII, szkoda że przepisał majątek na żonę. Pewnie miał powód, nikt z moich znajomych nigdy tego nie zrobił.

Nostradamus, 02.10.2023 13:08

Jeżeli Donald Tusk na wiec zebrał w wolną niedzielę z całej Polski 100 tys ludzi a Mateusz Morawiecki zebrał w roboczy poniedziałek o 8.15 h 20 osób z samych Wadowic. To proporcjonalnie Premier i tak ma lepszą frekwencję od D.Tuska .)

syzyf, 02.10.2023 11:22

Morawiecki był w Wadowicach o godz. 8-15 Złożyli kwiaty pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II - ukłon i obrót na pięcie. Nawet jednej zdrowaśki nie zmówili. Morawiecki zaczął przemówienie,zapomniał tylko dodać ,że Św. Jan Paweł II dążył do tego aby POLSKA była w Unii Europejskiej. Poza tym przypominam ,że Papież uznawał wszystkich ludzi jednakowo,pragnął zgody i mówił SZANUJ BLIZNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO. Nasuwa się tylko jedno stwierdzenie , modlą się a diabła maja za skórą. Cała 10 która była to członkowie PiS. Ochrony i policji jak zwykle więcej jak ludzi zgromadzonych- nas "gapiów" wszystkich było może 20 i to przypadkowych.

tomekх, 02.10.2023 09:00

Rozwiń

MaR, 02.10.2023 08:10

Najwięcej złego dla spuścizny Jana Pawła II robią jego rzekomi obrońcy. Smutne.