reklama
reklama

Potężna farma fotowoltaiczna na starym wysypisku śmieci?

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 07.06.2019 12:10, INFORMACJA PRASOWA
Jest taki pomysł.
Potężna farma fotowoltaiczna na starym wysypisku śmieci?

Jak informuje Tomasz Baluś z Urzędzie Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej w gabinecie burmistrza Augustyna Ormantego odbyło się bardzo dobre i konkretne spotkanie związane z budową farmy fotowoltaicznej na terenie zrekultywowanego wysypiska śmieci w Zebrzydowicach. Zaprezentowano ofertę firmy Arena Energy i propozycją dzierżawy terenu.

- Zapadły już pierwsze ustalenia, a prace nad stworzeniem farmy zaczynają nabierać realnego kształtu. Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, rekomendował przygotowanie i opracowanie projektu, z którym w najbliższym czasie zapoznają się Radni Rady Miejskiej, wysłuchaliśmy także sugestii Pana Dawida Herbuta, który także jest zaangażowany w projekt - informuje Tomasz Baluś.

Sprawna budowa farmy fotowoltaicznej będzie wymagała dobrej współpracy także ze Starostwem Powiatowym i Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, w którym już prowadzimy rozmowy.

Obszar na którym mogłaby powstać farma fotowoltaiczna to teren po byłym wysypisku śmieci w Zebrzydowicach, o powierzchni blisko 2 hektarów. Wspomniany teren idealnie nadaje się na taką inwestycje, o niewielkim nachyleniu i ukierunkowany na południe, dodatkowo warto pamiętać, że na tym terenie przez najbliższe 50 lat nie można budować dużych obiektów.

Według rządowej strategii energetycznej „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.”, potencjał elektrowni fotowoltaicznych w naszym kraju ma w kolejnych latach intensywnie rosnąć, a mówi o tym między innymi rządowy dokument „Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu 2021-2030” .

Sama budowa farmy fotowoltaicznej będzie miała wiele korzyści, a największą z nich to efekt ekologiczny, a także edukacyjny.źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

hakelos, 11.06.2019 08:19

Arena Energy - firma założona w zeszłym roku zajmująca się sprzedażą części do samochodów. Teraz eksperci do elektrowni wszelkich, którzy jeszcze nic nie zbudowali. "ARENA Energy poszukuję gruntów inwestycyjnych w celu rozwoju portfolia projektowego w obszarze odnawialnych źródeł energii a w szczególności Farm Fotowoltaicznych." - informacje ze strony firmy i wpisu do KRF, dostępne dla każdego kto szuka. Ciekawostką jest, że amerykańska firma mocno związana z energią nosi taką samą nazwę. Ale nich tych firm nie audytuje bo władza nie odpowiada za swoje czyny osobiście ani nie inwestuje własnych pieniędzy więc po co? Przetargi ostatnio też "nie są dla wszystkich" tylko dla wybranych, co więcej w tych lipnych nie startują duże marki typu PGE czy Energia. Czemu? Bo dla nich największą korzyścią elektrowni jest produkcja prądu i rentowność, a nie walory edukacyjne czy ekologiczne. Poczytajcie o farmie fotowoltaicznej w Wierzchosławicach. PS: Każdy wzrost odnawialnych to inicjatywa prywaciarzy, a każdy spadek tradycyjnych paliw w produkcji energii to inicjatywa rządu - tak PIS wbija 15% do 2020 roku

Turboplazmotron, 07.06.2019 15:28

Może coś się zmieniło i teraz wolno. Warto sprawdzić.

beskidmaly, 07.06.2019 12:34

To jak to jest w Andrychowie na zrekultywowanym wysypisku nie wolno a w Kalwarii na takim samym wysypisku tak cos tu nie gra.

Turboplazmotron, 07.06.2019 12:25

Coś Mi to przypomina.http://www.mamnewsa.pl/gospodarka/tu-na-razie-jest-wysypisko-a-moze-bedzie-