reklama

Posłanka z Kęt z ważną funkcją w nowym Sejmie

Polityka, Wiadomości, 13.11.2023 10:20, red
W październikowych wyborach Dorota Niedziela otrzymała w naszym regionie ponad 28 tys. głosów.
Posłanka z Kęt z ważną funkcją w nowym Sejmie
W poniedziałek (13.11) odbędą się pierwsze posiedzenia nowego Sejmu i Senatu. Większość w obu izbach posiadają ugrupowania dziś opozycyjne: Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica.

Podczas pierwszego posiedzenia posłowie i senatorowie złożą ślubowanie. Wybrani zostana także nowi marszałkowie i wicemarszałkowie.


Szef Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział w poniedziałek rano, że na stanowisko marszałkini Senatu będzie rekomendował Małgorzatę Kidawę-Błońską, a Rafała Grupińskiego na wicemarszałka Senatu.

Z kolei na stanowisko wicemarszałkini Sejmu z ramienia KO rekomendację otrzyma Monikę Wielichowską i Dorota Niedziela z Kęt. Nowym marszałkiem Sejmu ma zostać Szymon Hołownia.

Dorota Niedziela w październikowych wyborach była liderką listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym powiaty wadowicki, oświęcimski, suski, chrzanowski i myŚlenicki. Otrzymała 28783 głosy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy