reklama
reklama

Podatki w górę. Tak mają wzrosnąć w Andrychowie

Polityka, Wiadomości, 14.11.2023 18:16,
Końcówka roku to tradycyjnie czas ustalania noworocznych podwyżek. W górę pójdzie m.in. podatek od nieruchomości.
Podatki w górę. Tak mają wzrosnąć w Andrychowie
W przypadku nieruchomości wykorzystywanych na cele mieszkaniowe obecnie mieszkańcy gminy Andrychów płacą 80 gr. za 1m2. Rząd zaproponował, aby 2024 roku maksymalna stawka wynosiła 1,15 zł za m2. O ostatecznej wysokości stawki decydują władze gmin.

W przypadku Andrychowa lokalne władze proponują podwyżkę do 92 gr za 1 m2, a więc poniżej maksymalnej stawki ustalonej przez rząd.

Więcej zapłacą także właściciele firm za każdy 1 m2 powierzchni wykorzystywanej na działalność. Obecnie płacą 24 zł, a propozycja zakłada podwyższenie tego podatku do 27,6 zł za każdy m2.

Podwyżkami będą zajmować się andrychowscy radni podczas obrad, które odbędą się 23 listopada.

grafika: UM Andrychów
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

sm_marta, 15.11.2023 06:50

OCZYWIŚCIE PODATKI w górę bo z czegoś na premie musi być. Za chwilę będziemy czytać po ile to w urzędzie nie przyznano premii za pracę (za którą przecież co miesiąc wypłatę dostają). Dlaczego podnoszony jest podatek ludziom za coś co jest ich. Skoro ktos posiada dom to za działkę musiał zapłacić oraz za wybudowanie domu również to samo tyczy się mieszkania