reklama
reklama

Pochodząca z Kęt Gabriela Olszowska została nowym Małopolskim Kuratorem Oświaty

Polityka, Wiadomości, 23.02.2024 21:48, red
Było 8 kandydatów. W tajnym głosowaniu komisja konkursowa postawiła na kęczankę.
Pochodząca z Kęt Gabriela Olszowska została nowym Małopolskim Kuratorem Oświaty
Małopolski Urząd Wojewódzki informuje, że zakończył się drugi etap konkursu na małopolskiego kuratora oświaty. Obejmował on merytoryczną ocenę ośmiu kandydatur.

- Podczas rozmowy członkowie Komisji konkursowej zadawali kandydatom pytania dotyczące w szczególności zaprezentowanej koncepcji realizacji zadań nadzoru pedagogicznego, a także organizacji i zarządzania kuratorium oświaty. Sprawdzana była także znajomość prawa oświatowego - informuje Joanna Paździo z Biura Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Klęczara.


Finałem posiedzenia i przeprowadzonych rozmów jest wyłonienie w głosowaniu tajnym kandydata na stanowisko kuratora oświaty. Została nim pochodząca z Kęt Gabriela Olszowska, która pełniła już w ostatnich tygodniach obowiązki małopolskiej kurator - po odwołaniu wcześniejszej kurator Barbary Nowak.

- O wynikach konkursu przewodnicząca Komisji konkursowej, dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda niezwłocznie powiadomiła wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara oraz minister edukacji Barbarę Nowacką - informuje Joanna Paździo z Biura Wojewody Małopolskiego.

Gabriela Olszowska pochodzi z Kęt, mieszka w Krakowie. Z wykształcenia jest polonistką, absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Była dyrektorką Gimnazjum nr 2 w Krakowie i nauczycielką w szkole sportowej.

W wyniku decyzji komisji dyscyplinarnych w czasach, kiedy kuratorium kierowała Barbara Nowak, straciła stanowisko i pracę. Chodziło o konflikt z rodzicem oraz o "uchybienia godności zawodu nauczyciela poprzez kierowanie szkołą z ukrycia w trakcie zawieszenia".
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 24.02.2024 12:07

"My naszymi będziemy obstawiać tylko w transparentnych konkursach". transparentność - z góry wiadomo wszem i wobec kto wygra. @Zakolog red to taka forma człowieczeństwa, przy którym Kali stanowi moralnie wysoce rozwiniętą postać "ludzkiego zwierzęcia". W ogóle specyficzna ta nasza "elita", której pycha podpowiada: jesteś tak wspaniały, że masz moralne prawo być CHAMEM. :(

Slonejezioro, 24.02.2024 11:46

Klęczar umiejcawia swoich PSL- owców na stanowiska . A miało nie być partyjniactwa. Miały być osoby kompetentne. Żałosne jak cała ta koalicja 8-miu gwiazdek.

Kola, 24.02.2024 09:21

Mamnewsa to typowa platfusowa strona internetowa. Pełno reklam platfusowych polityków, pełno wydarzeń z udziałem platfusów nie rozumiem dlaczego ta strona została nominowana do rankingu najlepiej odwiedzanych stron.

Zakolog, 23.02.2024 23:20

Widzę, że Redakcja już wykreśliła Ignatianum i tajne głosowanie, czyli został bidny magister polonistyki i komisja konkursowa pod wezwaniem.

Zakolog, 23.02.2024 23:12

O Boże, absolwentka jezuickiego collegium kuratorem oświaty, toż to Basia Nowak przy niej prawie jak ateistka. I jeszcze to tajne głosowanie jak w Opus Dei.