reklama
reklama

O Andrychowie znowu głośno. Są szanse na prawdziwe otwarcie „otwartej” przez polityków PiS placówki

Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 23.02.2024 17:35, GM

Są szanse, że na całym tym zamieszaniu Andrychów skorzysta i procedury zostaną przyspieszone.

O Andrychowie znowu głośno. Są szanse na prawdziwe otwarcie „otwartej” przez polityków PiS placówki
W poniedziałek (19.02) – jak już informowaliśmy - miało miejsce otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie. Placówka potrzebna i oczekiwana. Do przecięcia wstęgi ustawił się dyrektor szpitala w Andrychowie Piotr Kopijasz (prywatnie to brat Iwony Gibas z PiS, która jest członkiem zarządu województwa małopolskiego) oraz kilku polityków PiS.

Przypadek? Prawdopodobnie nie, ponieważ za kilka tygodni odbędą się wybory samorządowe, a przed wyborami modne jest przecinanie wstęg. Wiadomo natomiast, że dzięki spektakularnemu „otwarciu” placówki kierowanej przez dyrektora Kopijasza, o Andrychowie znowu jest głośno w mediach ogólnopolskich. A – możemy przypuszczać – nie o taki rozgłos chodziło przecinającym wstęgę politykom PiS.


Okazuje się bowiem, że wybudowane w Andrychowie nowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, choć otwarte, nie działa, ponieważ nie ma kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. O tej kuriozalnej sytuacji pisaliśmy na mamNewsa.pl kilka dni temu: Nowa placówka medyczna w Andrychowie bez kontraktu z NFZ. I z małą szansą na uzyskanie go w tym roku

Temat podchwyciły inne media. O kuriozalnym otwarciu czegoś, co jest zamknięte, informowały w ostatnich dniach m.in. Gazeta Krakowska, Polsat, TVN24, Onet i inne media.

Są szanse, że na całym tym zamieszaniu Andrychów skorzysta. Narodowy Fundusz Zdrowia początkowo informował, że na razie nie jest planowane ogłoszenie nowego konkursu, w efekcie którego placówka w Andrychowie mogłaby zostać uruchomiona.

TVN24 ustalił w piątek (23.02), że po nagłośnieniu sprawy, w tej chwili w małopolskim NFZ trwają analizy i niebawem taki konkurs zostanie ogłoszony.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Slonejezioro, 24.02.2024 11:56

Kiedy Komoruski kandydował to Polsat, TVN24, Onet i inne media nie transmitowały jak przywieziono specjalnie koparki, na nagranie spotu , że niby pracują przy rozpoczęciu budowy nowej drogi . Zaraz po nagraniu wystąpienia Bronka, odjechały. Taką ciemnotę wciskali Polakom. Tutaj przynajmniej placówka jest wybudowana. Nie tylko na spot wyborczy. A kontrakt na pewno będzie. Nic tylko się cieszyć ale dla koalicji 8-miu gwiazdek nic co jest dobre dla mieszkańców Andrychowa i Polaków się nie podoba. Żenada. Czuć tutaj działanie Żakolandii.

Nico , 23.02.2024 23:10

Kola odpuść już nie ma sensu,pisiory już otwarły to co nie otwarte,wcześniej był też zalew na jeziorze mucharskim,itd itp .trzeba przynajmniej rok poczekać i wtedy "sprawdzam" ...czy gos pomogła zmiana władzy czy dalej hu......I tyle w tym temacie

Kola, 23.02.2024 19:01

Podczas wyborów większość gwiazdorzy tak jak Tusk ze swoimi 100 KOnretami, których nie spełni tak jak Żak. Redaktorku nie musiałeś tyle mediów wymieniać bo to jedno to samo bagno. Teraz będzie bitwa o przecięcie wstęgi. Popisujcie się dalej. Kto pierwszy ten lepszy.

Łowca Dziewic, 23.02.2024 18:51

Dobrze że całą sprawę nagłośnił Wiesław Stwora z jego KWW Nadzieja Andrychów. Liczymy na więcej jego akcji w regionie