reklama

Pilna sprawa dla radnych. Będą głosować apel w obronie dobrego imienia Jana Pawła II.

Polityka, Wiadomości, 21.03.2023 16:40, red
Co w nim napisali?

Pilna sprawa dla radnych. Będą głosować apel w obronie dobrego imienia Jana Pawła II.
Ciąg dalszy sprawy głośnego reportażu w TVN24 „Franciszkańska 3”, w którym autor dowodził, że Karol Wojtyła jako kardynał ukrywał przypadki pedofilii wśród księży. W tym samym czasie ukazała się też książka na ten temat, napisana przez niderlandzkiego dziennikarza.

Film oparty był na materiałach zgromadzonych przez Służbę Bezpieczeństwa PRL, dokumentach kościelnych, relacjach świadków, ofiar księży pedofilów i tych, którzy mieli osobiście informować kardynała Wojtyłę o przestępstwach podlegających mu księży.


Film wywołał prawdziwą burzę. Dla polityków PiS stał się okazją do podjęcia akcji w obronie papieża.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wystosował w tej sprawie apel do samorządów gmin i powiatów. Chce, ab radni powiatowi i gminni podejmowali specjalne uchwały w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Jest odpowiedź z Wadowic. W piątek (24.03) rano odbędzie się specjalna nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Wadowickiego, której głównym tematem jest apel Rady Powiatu w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II.

Poniżej projekt apelu:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 22.03.2023 12:09

"Na początek cytat z Konstytucji RP „...my, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego – Polski...” Czy wy powiatowe tłuki wiecie chociaż, że popełniacie doktrynalne świętokradztwo ? Kościół Katolicki nie może być narodowym zwornikiem, właśnie dla tego, że jest katolicki. Historia może i uczy, iż demokracja przemienia się w totalitaryzm, ale również uczy, że Kościół Katolicki nie tylko jest, ale nawet musi być totalitarny, czyli wszystkie jego zasoby podporządkowane są pod dzieło zbawienia. Przecież Wam nie chodzi o obronę czegokolwiek, tylko o przedwyborcze pozycjonowanie siebie samych. Zostawcie Kościół i jego Świętych w spokoju, oni sobie bez was spokojnie poradzą. Zastawcie również symbolikę i instytucje państw polskiego, w jego imieniu nie wygłaszajcie swoich wyborczych haseł. Jak chcecie bronić Kościoła, to na swój prywatny rachunek i własny wyborczy sukces lub jego brak." Zgadzam się z tą opinią.

FeelFree, 22.03.2023 12:08

Natomiast swoją drogą: ataki medialne na wiarę, kościół, postacie publiczne i świętych KK itd.... każdy ma prawo się do tego odnieść, przedstawić swoje poglądy. I POKAZYWAĆ PRAWDĘ, jak by ona nie była, ALE PRAWDĘ.

FeelFree, 22.03.2023 12:06

RELIGIA JEST TYLKO NARZĘDZIEM NASZEJ WŁADZY !!! Im szybciej to zrozumieją WYBORCY tym lepiej dla CAŁEGO KRAJU !

FeelFree, 22.03.2023 12:03

@Zakolog - pytanie co masz na myśli pytając czy "wiedzą"? Może wiedzą, a udają, że nie wiedzą w imię realizacji swoich różnych zamiarów i żądz. Może wiedzą, a nie rozumieją. Cienka jest także nieraz linia między wiedzą a fanatyzmem. Pamiętajmy przede wszystkim, że to jest POLITYKA. A POLITYK, jest w stanie, czego nieraz doświadczyliśmy zrobić wiele niegodziwego, aby pozostać w polityce. Każde działanie władzy, KAŻDE należy rozpatrywać w kategoriach GRY POLITYCZNEJ, niezależnie od tego jakim tematem władza się zajmuje. Celem WŁADZY JEST WŁADZA, sama w sobie. Kwestia druga to rodzaj i poziom religijności tych radnych. I myślę, że tu jest trup pogrzebany. Właściwa katecheza i stałe pogłębianie wiary, to zupełnie co innego niż patologiczna katecheza, doktrynalne wychowanie, indoktrynacja na poziomie partii itd. Więc trzymając się tego, pytania "CZY WIEDZĄ, ŻE POPEŁNIAJĄ ŚWIĘTOKRADZTWO", odpowiem: niestety, prawdopodobnie nie wiedzą. Ale to już kwestia ich wychowania, niewłaściwej katechezy, hipokryzji itd. Natomiast warto i trzeba im to próbować uzmysławiać. Warto próbować, warto...

Zakolog, 22.03.2023 11:03

Na początek cytat z Konstytucji RP „...my, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego – Polski...” Czy wy powiatowe tłuki wiecie chociaż, że popełniacie doktrynalne świętokradztwo ? Kościół Katolicki nie może być narodowym zwornikiem, właśnie dla tego, że jest katolicki. Historia może i uczy, iż demokracja przemienia się w totalitaryzm, ale również uczy, że Kościół Katolicki nie tylko jest, ale nawet musi być totalitarny, czyli wszystkie jego zasoby podporządkowane są pod dzieło zbawienia. Przecież Wam nie chodzi o obronę czegokolwiek, tylko o przedwyborcze pozycjonowanie siebie samych. Zostawcie Kościół i jego Świętych w spokoju, oni sobie bez was spokojnie poradzą. Zastawcie również symbolikę i instytucje państw polskiego, w jego imieniu nie wygłaszajcie swoich wyborczych haseł. Jak chcecie bronić Kościoła, to na swój prywatny rachunek i własny wyborczy sukces lub jego brak.

Koniczynka, 21.03.2023 22:53

Ludzie dajcie już spokój z papieżem. Pedofilia była, jest i będzie wśród księży i to nie podlega żadnej dyskusji. Każdy biskup, kardynał o tym wie. Temat rzeka.

cath, 21.03.2023 20:23

Ciekawe co będzie jak okaże się ze rzeczywiście Karol Wojtyła rzeczywiście wiedział .Tok myślenia pomysłodawców tragiczny a właściwie jego brak.Kwestie historyczne załatwia się uchwała .Co ciekawe zero argumentów .