reklama

Wypożyczalnia hulajnóg nie dla miejscowości poza Andrychowem

MAGAZYN, Wiadomości, 21.03.2023 17:00, red
Niektórzy użytkownicy są zaskoczeni, że hulajnogi nie można pozostawić nigdzie poza Andrychowem.
Wypożyczalnia hulajnóg nie dla miejscowości poza Andrychowem
W połowie marca w Andrychowie ruszyła wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych firmy TIER. Na ulicach miasta jest aż 150 hulajnóg. Aby skorzystać z przejazdu e-hulajnogą TIER trzeba pobrać aplikację, zarejestrować się i przypisać swoją metodę płatności. Uruchomienie hulajnogi kosztuje 3 zł, a każda minuta korzystania z niej - 69 gr.

Niektóre osoby, które nie korzystały wcześniej z takich hulajnóg w innych miastach, są zaskoczone i rozczarowane. Po instalacji aplikacji okazuje się, że usługa ograniczona jest tylko do granic Andrychowa. Hulajnogi nie można zostawić poza miastem – w Roczynach, Zagórniku czy Sułkowicach.


Aby rozliczyć się za usługę, hulajnogę trzeba pozostawić w granicach wyznaczonej w aplikacji strefy, a ta ograniczona jest do miasta. Poza strefą nie da się zamknąć usługi wypożyczenia w aplikacji. Gdy ktoś mimo wszystko uprze się, aby hulajnogę zostawić poza strefą, może spodziewać się naliczenia dodatkowej opłaty.

Jakiej? Tego nie wiadomo,

W regulaminie korzystania z usługi pisze jedynie:
"Przed rozpoczęciem korzystania z pojazdu TIER, klient zobowiązany jest zapoznać się w aplikacji TIER z informacją o granicach Obszaru Działania i strefach zakazu parkowania oraz innych ograniczeniach lokalnych w zakresie poruszenia się oraz parkowania pojazdów TIER. Jeśli zwrócisz pojazd TIER poza obszarem strefy operacyjnej, zostaniesz obciążony dodatkową opłatą na pokrycie kosztów zwrotu pojazdu z powrotem do strefy operacyjnej zgodnie z cenami wskazanymi w aplikacji"

Operator hulajnóg nie wyklucza, że w przyszłości powiększy zasięg strefy.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy