reklama
reklama

Pierwszy burmistrz Wadowic odwiedził obecnego

Polityka, Wiadomości, 28.05.2021 08:30, PG
Kazimierz Malczyk został burmistrzem w 1990 roku.
Pierwszy burmistrz Wadowic odwiedził obecnego

W czwartek (27.05.) w Dzień Samorządu Terytorialnego wadowicki magistrat odwiedził pierwszy burmistrz tej gminy – Kazimierz Malczyk.

Sprawował tę funkcję w latach 1990 – 1994. 30 lat temu był jednym z organizatorów Papieskiej Pielgrzymki do Wadowic, która odbyła się 14 sierpnia 1991 roku. Jan Paweł II dokonał wówczas konsekracji nowego kościoła pw. św Piotra Apostoła, wybudowanego jako wotum dziękczynne za wybór papieża Polaka i ocalenie w zamachu 13 maja 1981 roku.

-W podziękowaniu za zaangażowanie i nieocenioną pracę włożoną w organizację tej pielgrzymki wręczyłem dzisiaj Panu Kazimierzowi jeden ze stu papieskich medali, wybitych na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.- poinformował obecny burmistrz Bartosz Kaliński.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

foto: facebook Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy