reklama

Pielęgniarki z Wadowic i Andrychowa protestują pod Sejmem

, Polityka, Wiadomości, 15.06.2021 13:20, PG
- Cieszymy się, że tu jesteśmy, czuć ogromną solidarność - mówią nam protestujące pielęgniarki.
Pielęgniarki z Wadowic i Andrychowa protestują pod Sejmem

15 czerwca przed Sejmem w Warszawie odbywa się manifestacja medyków zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych oraz Forum Związków Zawodowych.

Pielęgniarki, pielęgniarze, położni a także zrzeszeni w Forum Związków Zawodowych fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, technicy elektroradiologii, fizjoterapii i analityki medycznej, ratownicy medyczni oraz współpracujący z FZZ lekarze i farmaceuci oraz przedstawiciele zawodów niemedycznych z całej Polski spotkali się wspólnie pod Sejmem, by walczyć o swoje prawa.

Obecnie trwa w Sejmie ostateczne głosowanie nad nowelizacją ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego, którą wraz z poprawkami - 10 czerwca - przyjął jednogłośnie Senat.

W proteście bierze udział także 15 pielęgniarek ze szpitala w Wadowicach i 10 ze szpitala w Andrychowie przy wsparciu Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

- Czekamy z nadzieją i ogromnym entuzjazmem na podpisanie tej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Ustawa wraz z poprawkami przyjęta w Senacie jest dla nas korzystna. Jeśli posłowie przegłosują ustawę będzie to nasz ogromny sukces,. W okresie pandemii dałyśmy z siebie wszystko – mówi nam przewodnicząca wadowickiego oddziału Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Jolanta Szymuś. - Cieszymy się, że tu jesteśmy, czuć ogromną solidarność.

Nowelizacja ustawy będąca projektem rządowym i nazywana potocznie „ustawą Niedzielskiego” była głównym powodem wielkiego protestu 12 maja br. zorganizowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przed Sejmem i Kancelarią Premiera RP oraz pierwszej fali strajków ostrzegawczych i akcji protestacyjnych w całym kraju 7 czerwca br. Przyjęcie przez Sejm ustawy z poprawkami Senatu to pierwszy krok do poprawy jakości opieki i leczenia pacjentów poprzez godne traktowanie pracowników ochrony zdrowia. –

pisze na stronie internetowej związku przewodnicząca OZZPiP Krystyna Ptok.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy