reklama

Wykład o klęskach, które trapiły przedrozbiorowe Wadowice

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 15.06.2021 10:00, INFORMACJA PRASOWA
Czy istniał związek między epidemiami w przedrozbiorowych Wadowicach, a wezwaniem kościoła w Rynku? Na to i inne pytania odpowie już w najbliższy czwartek o godz. 17.30 dr hab. Tomasz Graff. Wykład to nie tylko kontrowersje wokół tytułowego patrocinium najstarszej wadowickiej świątyni – to również powrót „Wadovianów” na salę kameralną po ponad rocznej przerwie!
Wykład o klęskach, które trapiły przedrozbiorowe Wadowice

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zapraszamy na spotkanie z cyklu „Wokół Wadovian”, które odbędzie się w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury w najbliższy czwartek (17 czerwca) o godz. 17.30. Wykład o klęskach elementarnych, które trapiły przedrozbiorowe Wadowice – pożarach, powodziach i epidemiach, wygłosi dr hab. Tomasz Graff z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Prelegent odpowie również na pytanie czy z tymi wydarzeniami miało związek obecne wezwanie najstarszej wadowickiej świątyni - Ofiarowania Najświętszej Marii Panny?

Autor czwartkowego wykładu niejednokrotnie gościł już na spotkaniach w WCK, m.in. promując swoje publikacje – monumentalną biografię Marcina Campiusa Wadowity w marcu 2018 roku oraz redakcję księgi wadowickiego Bractwa Różańcowego we wrześniu 2020 roku.

Dr hab. Tomasz Graff jest historykiem mediewistą i badaczem dziejów i kultury czasów nowożytnych. Wykładowca w Instytucie Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, członek Komisji Środkowoeuropejskiej PAU, Zespołu Historii Czech i Stosunków Polsko-Czeskich PAN, krakowskiego Oddziału Komisji Historycznej PAN, Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Zasiada w Komitecie Redakcyjnym rocznika „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny”.

Spotkaniu „Wokół Wadovian” towarzyszyć będzie promocja ostatniego, 23. numeru rocznika „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny”. Na jego łamach czytelnicy poznają m.in. kulisy przemarszu wojsk Księstwa Warszawskiego i dzieje ukraińskiego obozu jenieckiego. Po spotkaniu będzie można zakupić pismo w promocyjnej cenie.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy