reklama
reklama

Osoba bezdomna złożyła skargę na burmistrza. Co z tego wyszło?

Polityka, Wiadomości, 28.02.2021 19:20, PG
Nowy budynek ogrzewalni w Kętach ma zostać oddany do użytku w październiku 2021 roku.
Osoba bezdomna złożyła skargę na burmistrza. Co z tego wyszło?

Do przewodniczącego Rady Gminy Kęty wpłynęła skarga na działania burmistrza gminy Kęty Krzysztofa Klęczara i dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach.

Okazuje się, że wystosowała ją osoba bezdomna w sprawie ogrzewalni umiejscowionej przy ul. Spacerowej w Kętach, której nie podobała się konieczność opuszczania ogrzewalni między godz. 12:00 a 15:00.

Ogrzewalnia czynna jest cały rok. W okresie od 1 października do 30 kwietnia całodobowo, a od 1 maja do 30 września w zależności od potrzeb.

Jak wyjaśniła Dyrektor GOPS Monika Kaczmarczyk, ogrzewalnia w Kętach jest obiektem przeznaczonym dla 18 osób bezdomnych z terenu gminy Kęty, które z powodu braku stałego miejsca pobytu nie mają możliwości zabezpieczenia się przed zimnem w nocy. Osobom spoza terenu gminy Kęty pomoc może być świadczona doraźnie.

Odnosząc się do zarzutów skarżącego, dyrektor GOPS wyjaśniła, że przejściowe przerwy w jej funkcjonowaniu, trwające zazwyczaj nie dłużej niż 2-3 godziny w dni robocze, pojawiły się z uwagi na sytuację spowodowaną pandemią.

Radni 13 głosami za uznali skargę za bezzasadną.


Przypomnijmy, że ogrzewalnia przy ul. Spacerowej zostanie w tym roku wyburzona na poczet budowanej obwodnicy, jednak gmina Kęty w budżecie zapisała pół miliona złotych na budowę nowej ogrzewalni w innym miejscu, która zostać oddana do użytku w październiku 2021 roku.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ptak_Re, 01.03.2021 11:23

Przecież wiedzieli o tym od dawna, ale to nie ich prywatne pieniądze, więc czemu mają się martwić. To nie nowość w naszym kraju, że marnuje się pieniądze podatników. Nie pierwszy i nie ostatni...

z Kęt, 01.03.2021 09:41

W 2019 roku remont wspomnianej ogrzewalni wyniósł 63.994,98 zł. Dobrze by było, żeby przed rozpoczęciem budowy, sprawdzić czy i w tym miejscu nie będzie planowana jakaś większa inwestycja ku chwale ;-)

Ptak_Re, 01.03.2021 00:15

Ważne, że radni grzeją dupska za nasze pieniądze i gitara...