reklama

Budowa obwodnicy trwa, wycinka drzew i wyburzenie ogrzewalni [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 23.02.2021 16:18, PG
Trwa budowa kolejnego odcinka zachodniej obwodnicy Kęt.
Budowa obwodnicy trwa, wycinka drzew i wyburzenie ogrzewalni [FOTO]

Na pierwszy ogień pod topór poszły drzewa w parku w pobliżu stadionu Hejnału. Burmistrz miasta jednak obiecuje, że będą nowe nasadzenia.

Wyburzona zostanie także ogrzewalnia. Osoby potrzebujące, które tam przebywają mogą pozostać w budynku tylko do końca kwietnia br. Jednak w budżecie na nowy rok przeznaczono pół miliona złotych na budowę nowej ogrzewalni. Póki co nie wiadomo gdzie miałaby powstać.

Oprócz pasa drogi wybudowany zostanie także wiadukt kolejowy oraz rozbudowane zostanie skrzyżowanie drogi powiatowej nr 1820K.

Budową zajmuje się firma FBSERWIS S.A. z Warszawy za ponad 11 mln zł brutto. Gmina dostanie na ten cel 6,5 mln zł dotacji a resztę planuje się pozyskać z emisji obligacji komunalnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 24.02.2021 08:30

Czy już wiadomo jakie korzyści przyniesie dla mieszkańców Kęt ta inwestycja ? Wszak to Oni są płatnikami.