reklama
reklama

Facebook znowu zalała fala fakenewsów

Na sygnale, Wiadomości, 26.02.2021 09:55, red
Nie dajcie się nabrać.
Facebook znowu zalała fala fakenewsów
W ostatnich dniach na facebooku, choćby wśród użytkowników z Andrychowa, znowu krąży pełno fakenewsowych sfabrykowanych rzekomo sensacyjnych newsów [na zdjęciu].

Policja dementuje, że do takich zdarzeń doszło w minionych dniach w Andrychowie.

Chodzi rzecz jasna o to, żeby kliknąć, najpewniej ściągnąć wirusa, który będzie rozsyłał informacje dalej (z naszego konta), albo zainstaluje na laptopie lub smartfonie program do wyłudzenia danych np. hasła, jakich używamy wchodząc np. na konto bankowe.

Policja ostrzega, aby nie udostępniać takich informacji, nie lajkować, zgłaszać facebookowi. Przed kliknięciem czegokolwiek na facebooku warto najpierw przeczytać do jakiej strony prowadzi link i czy adres jest wiarygodny. Jak widać te powyżej na pewno nie są wiarygodne.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy