reklama

Wójt ma dość turystów, którzy spacerują bez maseczek

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 26.02.2021 14:30, PG
Najazd turystów dotknął również pobliską Lanckoronę.
Wójt ma dość turystów, którzy spacerują bez maseczek

Okazuje się, że w ostatnich dniach nie tylko Zakopane przeżywa najazd turystów. Także Lanckoronę odwiedziło mnóstwo osób., które nie stosują się do zasad epidemiologicznych. Z tego powodu wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata opierając się na licznych sygnałach od mieszkańców Lanckorony i na własnych obserwacjach postanowił po raz drugi (pierwszy raz miało to miejsce wiosną 2020 r.) zaapelować do turystów odwiedzających Lanckoronę o przestrzeganie rygorów sanitarnych.

Mieszkańcy Lanckorony nagminnie skarżą się na turystów, którzy nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń sanitarnych i spacerują nierzadko dużymi grupami bez maseczek po Lanckoronie” – relacjonuje wójt. „Niestety to nie jedyny problem związany z turystami, z którym musi się mierzyć nasza mała społeczność. Kolejne to niewłaściwe parkowanie, rozjeżdżanie ścieżek leśnych quadami czy nie sprzątanie po zwierzętach” – kontynuuje lanckoroński włodarz.

„Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia czy spokoju, dlatego rozumiem turystów, którzy przyjeżdżają w poszukiwaniu tego do Lanckorony, ale nie zwalnia ich to z obowiązku przestrzegania rygorów sanitarnych czy obowiązującego prawa. Moim obowiązkiem jest dbanie o dobro mieszkańców i zdecydowane reagowanie na sygnały jakie od nich otrzymuję, dlatego po raz kolejny poruszam tę sprawę na forum publicznym. Moim głównym celem jest, aby turyści dali żyć mieszkańcom Lanckorony, którzy teraz w weekendy boją się wyjść na ulice w obawie o swoje zdrowie.” – kończy swoje oświadczenie w tej sprawie wójt.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mgr Ahrańczyk, 02.03.2021 11:05

Małopolska vs Mazury: ,,Moim głównym celem jest, aby turyści dali żyć mieszkańcom Lanckorony, którzy teraz w weekendy boją się wyjść na ulice w obawie o swoje zdrowie.” – kończy swoje oświadczenie w tej sprawie wójt Lanckorony. ///,,Rząd nie patrzy racjonalnie. Otwiera i zamyka. Jedyne co mogę teraz zrobić, to stanąć przeciwko sanepidowi. Nikomu nie zakażę dalszej działalności' – mówi burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski. ,,Jeśli nie będę miał wpływów z podatków, jak zapłacę nauczycielom, za co utrzymam pensjonariuszy w Domach Pomocy Społecznej?' - pyta burmistrz Jakubowski. (rp.pl, ,,Burmistrz Mikołajek: Nikomu nie zakażę działalności', 25.02.2021)