Nerwowo w szpitalu. Lekarze złożyli wypowiedzenia

, Polityka, Wiadomości, 06.06.2019 10:15, red
Dyrekcja uspokaja jednak, że działalność oddziału nie jest zagrożona.
Nerwowo w szpitalu. Lekarze złożyli wypowiedzenia
Rosną żądania płacowe w wadowickim szpitalu. Niedawno pisaliśmy, że słabo wynagradzani są zwykli pracownicy (
Pisaliśmy o tym w tym artykule: Są pieniądze na remonty, nie ma dla pracowników), a tymczasem podwyżek domagają się również lekarze z oddziału ginekologiczno-położniczego.

Część z nich złożyła wypowiedzenia umów. Domagają się wynagrodzenia w kwocie nie niższej niż 100 zł za godzinę pracy lekarza specjalisty. Padają również zarzuty o ogólnie złe relacje z dyrekcją szpitala.

Dyrekcja placówki zapowiada rozmowy z lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia. Jednocześnie zapewnia, że praca oddziału ginekologiczno-położniczego nie jest zagrożona. Nie wszyscy lekarze złożyli bowiem wypowiedzenia.

- Niestety na ten moment nie ma możliwości spełniania oczekiwań lekarzy na poziomie 100 zł za godzinę, bowiem szpital ma cały szereg innych, nie tylko lekarze ginekolodzy, grup zawodowych, które oczekują wzrostu wynagrodzeń . Priorytetem dyrekcji będzie wypłata wzrostu wynagrodzeń dla osób, których wynagrodzenia są najniższe - poinformowała dyrektor szpitala Beata Szafraniec.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 06.06.2019 15:09

Czemu tak mało chca,od razu dac im pinćsetstodziewinćset. Nie pasuje to wypad ze szpitala zamiatac ulice za 10zl brutto!!!! I to jeszcze na lewo bez umowy. PO by wam dalo ale kule gazową w łeb a nie podwyżkę.

",,**,,", 06.06.2019 15:08

Czemu tak mało chca,od razukolejny dac im pinćsetstodziewinćset. Nie pasuje to wypad ze szpitala zamiatac ulice za 10zl brutto!!!! I to jeszcze na lewo bez umowy. PO by wam dalo ale kule gazową w łeb a nie podwyżkę.

Rower , 06.06.2019 11:59

A za PO nie było problemów z płacami? Nie było strajków? Może dlatego, że strzelano do strajkujących? Rozumiem, że po 4 latach zapomina się występki złodziei i komunistów, jednak bez przesady. POPiS jedno zło. Jak można wytaczać dziecinne wojny obu złych partii na każdy post?

Turboplazmotron, 06.06.2019 10:42

Może ktoś opisze jak często lekarze specjaliści wykorzystują to że pracują w szpitalu przy prywatnych wizytach.Dobrym przykładem jest chirurgia,położnictwo.

ChojnaZmiana , 06.06.2019 10:33

A co za problem głosować na Platformę Obywatelską w przyszłych wyborach i nie mieć problemu z podwyżkami ???