Raport o stanie gminy Wadowice bez debaty. Na obradach pojawiło się tylko 14 radnych

, Polityka, Wiadomości, 05.06.2019 13:00, PG
Raport o stanie gminy Wadowice można znaleźć na urzędowej stronie internetowej. Ma on tylko 69 stron i próżno w nim szukać jakichkolwiek zdjęć. W Andrychowie taki raport ma ponad 200 stron i dużo obrazków.
Raport o stanie gminy Wadowice bez debaty. Na obradach pojawiło się tylko 14 radnych

Na środowej (05.06.) sesji Rady Miejskiej w Wadowicach było obecnych tylko 14 radnych, którzy jednogłośnie przegłosowali wotum zaufania dla burmistrza Bartosza Kalińskiego. Wcześniej przedstawiono raport o stanie gminy Wadowice.

Raport dotyczył roku 2018, czyli czasów jeszcze byłego burmistrza Mateusza Klinowskiego a wotum zaufania i absolutorium udzielono już nowemu włodarzowi Bartoszowi Kalińskiego.

Raport o stanie gminy Wadowice można znaleźć na urzędowej stronie: link Ma on tylko 69 stron i próżno w nim szukać jakichkolwiek zdjęć. W Andrychowie taki raport ma ponad 200 stron i dużo obrazków. Na debatę nad raportem zgodnie z nowymi przepisami zaproszono mieszkańców ale zainteresowania nie było. Jedynie przewodniczący Rady Piotr Hajnosz (PiS) zwrócił uwagę na problemy komunikacyjne w gminie i permanentne korki, z którymi borykają się kierowcy.

Burmistrz Kaliński przypomniał, że jego pierwszą decyzją po objęciu urzędu był wycofanie skargi gminy Wadowice w sprawie decyzji środowiskowej dla Beskidzkiej Drogi Integracyjnej a także zwiększenie środków w budżecie na inwestycje o charakterze drogowym. Wskazał też na to, że gmina w końcu zaczęła się starać o środki zewnętrzne na zadania związane z drogownictwem.

Radna Dorota Balak zwróciła uwagę na to, że bardzo dużo zadań udało się zrealizować w poprzednim roku i to co jest zawarte w raporcie zrealizował częściowo były burmistrz Klinowski.

Radny Mateusz Klinowski i inni radni z komitetu Wolne Wadowice żądali od przewodniczącego Piotra Hajnosza zwołania sesji w ustalonym wcześniej terminie czyli 19 czerwca. Ten jednak nic sobie z tego nie zrobił.

- W opinii prawników, którą otrzymałem przed sesją termin zwołania sesji zwyczajnej może się różnić od terminu zaplanowanego. Również poprzedni przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Robert Malik pięciokrotnie w ciągu dwóch lat zwoływał sesje w innym terminie niż zaplanowanym. W związku z tym nie rozumiem zarzutów grupy sześciu radnych opozycji. - mówi nam P. Hajnosz.

Radny Klinowski i inni radni z komitetu Wolne Wadowice zbojkotowali sesję i żaden z nich się na niej nie pojawił.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy