reklama

Mariusz Krystian za Ewę Filipiak na liście PiS do Sejmu?

Polityka, Wiadomości, 30.08.2023 12:52, red
Kto na posła?
Mariusz Krystian za Ewę Filipiak na liście PiS do Sejmu?
Prawo i Sprawiedliwość nie przedstawiło jeszcze listy kandydatów do Sejmu w okręgu nr 12, który obejmuje powiaty wadowicki, suski, oświęcimski, chrzanowski i myślenicki. Do wzięcia jest tutaj 8 mandatów poselskich. Obecnie PiS ma 6 mandatów, a 2 - Koalicja Obywatelska.

Jak informuje "Gazeta Krakowska", z listy PiS do Sejmu mają kandydować obecni posłowie Rafał Bochenek, Marek Polak, Filip Kaczyński, Krzysztof Kozik, Władysław Kurowski. Gazeta informuje, że nie będzie kandydować była wieloletnia burmistrz Wadowic, a obecnie poseł Ewa Filipiak z Wadowic.

Ewa Filipiak w minionych latach była jednym z mniej aktywnych posłów. Właściwie nic nie wiadomo o jej działalności parlamentarnej.

Nieoficjalnie wiadomo, że miejsce Ewy Filipiak na liście kandydatów do Sejmu ma zająć wójt Spytkowic Mariusz Krystian, lokalny pełnomocnik PiS, który właściwie już rozpoczął kampanię wyborczą, obstawiając przykościelne place swoimi banerami. Z kolei liderem listy ma być wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 30.08.2023 16:17

@andryman321 ogranicz ten powski jad bo ci nitka pęknie i ci uszy odpaną :-0

tomekх, 30.08.2023 16:15

@Radio.Ma.Ryja ty masz ten komfort że nie musisz się nigdzie dostawać a jesteś ... OOO HA HA HA

andryman321, 30.08.2023 15:58

Od razu zdjęcie koło miejsca pracy. Fuzja kościelnej sekty z PIS jest faktem.

Radio.Ma.Ryja, 30.08.2023 14:29

Nie dziwi zerowa aktywność pani Filipiak. Pan Polak także niczym nie błysnął w minionej kadencji. W PiS to norma ze chodzi jedynie o dostanie się do sejmu, później wystarczy być bezmózgą maszynką do głosowania. Mierny, bierny ale wierny.