reklama
reklama

Koniec rządu PiS. Nieoficjalnie: burmistrz Kęt awansuje

Polityka, Wiadomości, 11.12.2023 18:00, red
Krzysztof Klęczar - według naszych informacji - jest mocnym kandydatem na wojewodę, albo wicewojewodę.
Koniec rządu PiS. Nieoficjalnie: burmistrz Kęt awansuje
W poniedziałek (11.12) po południu nowy Sejm nie udzielił wotum zaufania tymczasowemu dwutygodniowemu rządowi premiera Mateusza Morawieckiego z PiS. Jeszcze w tym tygodniu powstanie nowy rząd - Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy - z premierem Donaldem Tuskiem na czele.

A to oznacza, że w całej Polsce ruszy lawina zmian na stanowiskach w instytucjach podlgłych rządowi. Do dymisji podał się już komendant główny policji Jarosław Szymczyk, a zmiany w policji zapewne pójdą w dół i obejmą w niedalekiej przyszłości zmiany komendatów w poszczególnych komendach.


Zmiany również w Urzędach Wojewódzkich (wojewoda to przedstawiciel rządu w terenie). Jak się dowiadujemy, mocnym kandydatem na stanowisko nowego wojewody Małopolskiego jest burmistrz Kęt Krzyszof Klęczar, który jest szefem małopolskich struktur PSL i niedawno uzyskał dobry wynik w wyborach na senatora. W całym okręgu dostał 146189 głosów, a jego główny rywal Andrzej Pająk z PiS - tylko o 6 tys. więcej.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że kandydaturę Krzysztofa na wojewodę mocno wspierają szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i posłanka KO z Kęt Dorota Niedziela.

- Jeśli Krzysztof Klęczar nie zostanie wojewodą, a ma to duże szanse, to przypadnie mu stanowisko wicewojewody - dowiadujemy się nieoficjalnie.

A to oznacza, że Krzysztof Klęczar jeszcze przed świętami pożegna się ze stanowiskiem burmistrza Kęt. Do czasu wyborów samorządowych na wiosnę 2024 roku, obowiązki burmistrza Kęt będzie pełnić osoba wyznaczona przez premiera - najpewniej będzie to któryś z obecnych wiceburmistrzów.

Dodajmy, że najbliższa budżetowa sesja Rady Miejskiej w Kętach (a więc najważniejsza w roku) odbędzie się nie jak zwykle tuż przed świętami, albo po, a już 15 grudnia. Przypadek?

- To wskazuje, że burmistrz chce jeszcze podopinać sprawy w gminie, bo później już nie będzie mógł - mówi nam jeden z samorządowców.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 12.12.2023 19:27

tomekx o niepodległość to walczyli twoi dziadkowie a ty oddałeś ją za darmo ludziom liżącym du Putinowi

tomekx, 12.12.2023 01:05

11 grudnia 2023 roku Polska znowu odzyskała niepodległość

dekar, 11.12.2023 22:58

Jak tak dalej pójdzie to następnym prezydentem Polski będzie Władimir Putin

hebes1125, 11.12.2023 21:42

Trochę to śmieszne. Małopolska to nie klatka z królikami. Chyba czas jechać na szparagi.... Kwestia czasu....

szpp, 11.12.2023 20:10

w końcu pisiory odsunięte od władzy

Człowieklasu, 11.12.2023 19:58

Dlatego alarmuje o częste kontrole trzeźwości... Przy sklepach każdy wie jakich jest to codziennością. Piją piwo pod sklepem, później wsiadają i jadą, są również tacy bez prawa jazdy.