reklama
reklama

Kolejne starcie Kubień vs. Żak. Tym razem poszło o inwestycje

Polityka, Wiadomości, 05.11.2019 18:30, PG
Były kandydat na burmistrza i obecny burmistrz raczej nie pałają do siebie sympatią.
Kolejne starcie Kubień vs. Żak. Tym razem poszło o inwestycje

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie doszło do kolejnej wymiany zdań pomiędzy radnym Krzysztofem Kubieniem a burmistrzem Tomaszem Żakiem. Radny Krzysztof Kubień przypomniał, że w mediach pojawiła się wizualizacja rewitalizacji Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego i zastanawiał się czy burmistrz poradzi sobie z kolejnym, tak dużym projektem?

Jak wymieniał radny, przedstawiono już wizualizację hali sportowej czy renowacji Pałacu Bobrowskich. W trakcie budowy jest strefa ekonomiczna, niedawno powołano nową spółkę ciepłowniczą. Nadal realizowany jest też projekt związany transportem miejskim. W ostatnim czasie wybudowano też nowy basen.

Radny Kubień, jak stwierdzi z troski, martwi się czy gmina poradzi sobie w przyszłości z tymi wszystkimi inwestycjami i kosztami jakimi będą one generować?

Zdaniem radnego gmina już ewidentnie nie radzi sobie z wieloma kwestiami. Między innymi chodzi o Zakład Gospodarki Komunalnej, który - jak twierdzi radny-wygenerował 3 mln zł starty w 2018 roku. Dodatkowo straty są też w nowej andrychowskiej spółce do spraw ciepła, a także w miejskim ośrodku, sportu, kultury i turystyki.

Burmistrz Tomasz Żak stwierdził, że gmina sobie poradzi z tyloma inwestycjami. A starty jakie podał radny to „dziwne i niepotwierdzone kwoty”. Deficyty poszczególnych gminnych instytucji będą upublicznione dopiero po zakończeniu tego roku.

K. Kubień podjął też temat strefy ekonomicznej. Stwierdził, że naprawa zapadającej się tam drogi, to może być wielomilionowy wydatek z budżetu gminy.

T. Żak poinformował, że prace na strefie nadal trwają. Gmina chce odebrać tylko część strefy, omijając miejsce problemowe. Zdaniem burmistrza to wykonawca popełnił w tamtym miejscu błąd, dodając że na strefie sprzedano już trzy działki. Zdaniem burmistrza gmina osiąga w tej kwestii sukcesy.

Radny, na prośbę lokalnych środowisk sportowych, pytał czy na Pańskiej Górze znajdzie się boisko, bo na wizualizacjach go nie ma. Burmistrz powiedział, że upubliczniona wizualizacja jest przykładowa. A ostateczny projekt będzie wykonywała firma, która wygra przetarg.

Burmistrz zaprosił radnego na spotkanie do siebie.

Całą dyskusje można obejrzeć na nagraniach video z sesji:

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 05.11.2019 21:15

Tomek przecież ty dobrze wiesz, że ja wiem, iż ty już w Andrychowie niczego nie wybudujesz, a nawet wiesz lepiej ode mnie, że przyszłorocznego budżetu nie będziesz wstanie spiąć, tylko będziesz ciął po wszystkich, w samej oświacie braknie ci parę baniek, parę czyli więcej niż dwie, a mniej niż dziesięć, pewnie ze sześć. Dlatego niepokojące jest, że kolegę Kubienia po brzytwie spuszczasz, jak chłopina tak bardzo chce oszczędzać na transporcie, to należy mu na to pozwolić i na folwarku ogłosić, że to jego wina. Po dzisiejszym incydencie z radnym Kubieniem, zaczynam podejrzewać, iż tracisz swój instynkt zwycięzcy ! Czyli jest jeszcze gorzej niż na to wygląda.

budyn77, 05.11.2019 20:05

Ręce opadają... Tiry jadą przez centrum/środek Wadowic koło bazyliki...

martin79, 05.11.2019 19:58

No chyba nie chodzi ci o odwodnice Wadowic? Bo tam korki wieksze jak w Andrychowie.

budyn77, 05.11.2019 19:51

Baseny, góry itd a obwodnic dalej nie ma! Gdzie obwodnice wójcie Zak?! W sąsiednich mniejszych miastach już dawno są!!