reklama
reklama

Turbina gazowa rozpoczęła działanie. Andrychów ma teraz ekologiczne ciepło

Polityka, Wiadomości, 04.11.2019 16:30, PG
Przypomnijmy, że u progu nowego sezonu grzewczego w Andrychowie doszło do prawdziwego kryzysu energetycznego.
Turbina gazowa rozpoczęła działanie. Andrychów ma teraz ekologiczne ciepło

Władzom Andrychowa udało się zażegnać kryzys energetyczny. Jak poinformował burmistrz Andrychowa Tomasz Żak w ubiegłym tygodniu pracę rozpoczęła turbina gazowa zlokalizowana w elektrociepłowni w centrum miasta, dzięki której ciepło płynie do mieszkań.

Teraz energia cieplna powstaje w sposób ekologiczny, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w mieście.

Przypomnijmy, że u progu nowego sezonu grzewczego w Andrychowie doszło do prawdziwego kryzysu energetycznego. Prywatna spółka Elektrociepłownia Andrychów popadła w wielomilionowe długi i stała się nie wypłacalna, jej majątkiem zajął się komornik. Największe, lokalne filmy zaczęły odczuwać braki w dostawie prądu. Zbliżał się też sezon grzewczy a ECA dostarczała ciepło do połowy mieszkań w Andrychowie. Władze gminy w trybie awaryjnym założyły nową gminną spółkę pod nazwą - Andrychowska Elektrociepłownia. W ekspresowym tempie pozyskano koncesję na produkcję, dystrybucję i sprzedaż prądu a także ciepła.

Teraz będzie trzeba wyposażyć nową spółkę w majątek trwały. W planach jest też uruchomienie drugiej turbiny gazowej.

Poniżej możecie zobaczyć nasz materiał z ECA nakręcony w 2018 roku, kiedy to turbina gazowa była budowana.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

abcabcc, 04.11.2019 23:38

i jeszcze puścić po tym wszystkim w obieg (jaką kasę zapłacili za to portalom?) info jak jest cudnie???? Serio??? Dla mnie to jakby ktoś notorocznie rozbijał auta a potem puścił artykuły że jest świetnym kierowcą. Oczwiście za kasę innych opowiadał takie historyjki.

abcabcc, 04.11.2019 23:35

"ragment komentarza z FB mamnewsa: Nie ma to jak mieć swój udział w spowodowaniu kryzysu i nazywać sukcesem zażegnanie go pieniędzmi podatników, które w jakiś sposób trzeba będzie odzyskać......." drobna poprawka - obawiam się że niczego nie będą odzyskiwać. Najwyżej śmieci będą po 2o złotych i weźmie się z 15 mln kredytów na nową spółkę.

kaczor, 04.11.2019 23:12

oczywiście Tomku vel abcabc :) Ale na pewno bierzesz pieniądze za gdybanie w stylu co by było babcia miała wąsy ?:) PS. Ta obsesja na temat Kubienia odbiera Ci sporo uroku i zdrowy osąd - twoi koledzy tak twierdzą....

abcabc, 04.11.2019 23:09

ciekawe co krzysiek kubień by zrobił w takiej sytuacji w jakiej znalazł się pan burmistrz Tomasz Żak.jak go obserwuję pewne by narzekał i szukał winnych do dziś dnia a w Andrychowie już dawno nie byłoby prąfu i ciepła

kaczor, 04.11.2019 21:10

o kurcze... no przekonałeś mnie nick1. Cofam pytania czy władze kryzysu nie zauważyły? nie przejęły się? Nie wiedziały? Twoja wiedza, bardzo logiczny i pełen troski o pieniądze podatników wywód przekonały mnie. Nie nasza to jest mieszkańców brocha "i już". Przepraszam za pytania w tej sprawie. Były niepotrzebne i niesprawiedliwe. Mam nadzieję że inni mieszkańcy też przestaną je zadawać.

nick1, 04.11.2019 20:53

prawda że będzie to gminę kosztować ale tak bywa że wyskakują różne rzeczy. Burmistrz świetnie sobie radzi i nic dziwnego że mamnewsa to widzi. To jaka jest umowa między redakcją a urzędem nie ma nic do rzeczy. Jest za co chwalić to dziennikarze chwalą i już.

nick1, 04.11.2019 20:53

zrozumcie pacany że NIE wasza sprawa cz Burmistrz ze swoją ekipą wiedzieli czy nie o tym kryzysie w elektrociepłowni. Czy wiedzieli czy nie wiedzieli nie mieli się jak tym zająć czy przejmować tematem bo to prywatna firma chociaż z udziałami gminy.

nick1, 04.11.2019 20:51

zrozzumcie pacany że wasza sprawa cz Burmistrz ze swoją ekipą wiedzieli czy nie o tym kryzysie w elektrociepłowni. Czy wiedzieli czy nie wiedzieli nie mieli się jak tym zająć czy przejmować tematem bo to prywatna firma chociaż z udziałami gminy.

Anett, 04.11.2019 20:31

trzecie - najważniejsze - fragment komentarza z FB mamnewsa: Nie ma to jak mieć swój udział w spowodowaniu kryzysu i nazywać sukcesem zażegnanie go pieniędzmi podatników, które w jakiś sposób trzeba będzie odzyskać.......

Anett, 04.11.2019 20:31

drugie - jest granica propagandy sukcesu jakiej nie warto przekraczać bo ośmiesza się siebie i tego kto płaci za taką propagandę.

Anett, 04.11.2019 20:30

pierwsze - szczucie przez opłacanych propagandzistów na andrychowian którzy śmieli zapytać gdzie były władze gminy na czele z Panem Żakiem jak dług spółki w jakiej gmina ma udziały urósł do 90 mln zł - to szczucie nadaje się do prokuratury.

kaczor, 04.11.2019 20:18

".fajnie się dogadali tylko pamiętajmy że czas zapłaty dla mieszkańców dopiero nastąpi ....ale wtedy Mam Newsa jak zwykle wszystko zwali na rząd i PIS...;-)))))" nie wiem czy mamnewsa zupełnie odleci ale faktów to nie zmieni. Za ten kryzys na ok. 90 mln złotych - jak pisały media- jakiego nasze władze nie zauważyły? nie przejęły się? nie wiedziały? zapłacą podatnicy i żadne propagandowe teksty tego nie zmienią :(

kaczor, 04.11.2019 20:16

litości, trudno nie zauważyć że do końca roku poszło 1,5 mln podatników a pójdzie dużo więcej. I nie wstyd ci tak kłamać i szkalować innych? To drugie pytanie jest retoryczne - "abcabc" jak zwykle niczym złodziej krzyczący złapać złodzieja...

abcabc, 04.11.2019 20:06

brawo dla pana burmistrza -dzięki niemu mieszkańcy praktycznie nie zauważyli że coś złego się wydarzyło w źle zarządzanej elektrociepłowni.cieszę się że pan burmistrz nie przejmował się pohukiwaniami ze stromi kubienia i i jego kolegów z pisu- w tym kryzysie każdy dzień zwłoki oznaczałby że dziś w mieszkaniach w Andrychowie byłoby zimno.

marcin1970, 04.11.2019 18:52

co jest niby sukcesem? To że władze gminy nie wiedziały czy nie interweniowały skutecznie jak spółka z udziałem gminy doszła do ok. 90 mln długu? To że na 3 czy 4 miesiące trzeba było dołożyć do nowej spółki 1,5 mln zł? Latwo obliczyć ile to rocznie. Czy może podwyżki jakie nas czekają a mieszkańcy wiążą je ze słabą frekwencją na nowym basenie, rozpadającą się strefą jaka nie działa i nową spółką od ciepła do jakiej trzeba dołożyć grube miliony złotych. Plus potrzebna kasa "na propagandę", wyjazdy zagraniczne etc.

marcin1970, 04.11.2019 18:48

zgadza się. materiały promocyjne gminy popularnie nazywane "propagandą sukcesu" opłacaną przez podatników powinny być wyraźnie oznaczane na mamnewsa. Dla dobra mamanewsa także.

abcabca, 04.11.2019 18:35

Elementem tego „sukcesu” ekipy pana Żaka jest fakt że tylko w tym roku trzeba było zabrać z remontów dróg i dać na kilka miesięcy funkcjonowania nowej spółki półtorej miliona złotych. Przed nami kolejne „sukcesy” czyli kolejne miliony na nową spółkę i co jeszcze – „sukces” w postaci 20 złotych od osoby za śmieci?????

abcabca, 04.11.2019 18:35

Elementem tego „sukcesu” ekipy pana Żaka jest fakt że tylko w tym roku trzeba było zabrać z remontów dróg i dać na kilka miesięcy funkcjonowania nowej spółki półtorej miliona złotych. Przed nami kolejne „sukcesy” czyli kolejne miliony na nową spółkę i co jeszcze – „sukces” w postaci 20 złotych od osoby za śmieci?????

abcabca, 04.11.2019 18:34

Ja rozumiem jeśli urząd pana Żaka płaci grubą kasę na „propagandę sukcesu” czyli artykuły w tzw niezależnych mediach ale jest granica przyzwoitości. Nie zareagować wcześniej jak spółka z udziałem gminy dochodzi do 90 mln zł długu, ratować sytuację milionami od podatników i ogłaszać sukces????? Poza tym tzw. „artykuły propagandowe urzędu” powinny być oznaczane jako materiały opłacane przez gminę.