reklama

Fałszywy policjant zatrzymany przez prawdziwych policjantów, pieniądze odzyskane

, Na sygnale, Wiadomości, 04.11.2019 10:30,
Dwie starsze kobiety dały się oszukać, ale policja zadziałała błyskawicznie i skutecznie.
Fałszywy policjant zatrzymany przez prawdziwych policjantów, pieniądze odzyskane

Pod koniec zeszłego tygodnia dzięki szybko otrzymanej informacji o popełnieniu oszustwa na tzw. „policjanta” na szkodę dwóch mieszkanek powiatu suskiego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali mężczyznę, który odebrał w ich miejscu zamieszkania pieniądze.

Jak informuje policja, początek ostatniego tygodnia października okazał się dla seniorów czasem próby czy profilaktyka dotycząca telefonicznych oszustów prowadzona przez policję oraz inne instytucje jest skuteczna. Najwyraźniej jeszcze nie do wszystkich dotarły informacje o fali oszustów dlatego też, w poniedziałkowe przedpołudnie linie telefoniczne zajmowała informacja o bliskiej osobie, która spowodowała wypadek drogowy oraz wiążącym się z tym wpłaceniu pieniędzy w zamian za kaucje osoby bliskiej.

57-letnia i 79-letnia mieszkanki powiatu suskiego uwierzyły oszustowi podającemu się za policjanta i przekazały mu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jego radość nie trwała zbyt długo, gdyż został on chwilę później zatrzymany przez policjantów, a pieniądze odzyskane.

Mężczyzna trafił do aresztu na 2 miesiące.

Policja przypomina: w przypadku otrzymania tego typu podejrzanych informacji telefonicznych, najlepiej wykonać telefon zwrotny do krewnego (na sprawdzony numer), za którego podaje się oszust i upewnić się, czy faktycznie znalazł się w trudnej sytuacji i czy potrzebuje pieniędzy. Pośpiech wywoływany jest specjalnie przez oszustów – nie należy ulegać presji czasu.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy