reklama
reklama

Kiedy rozpocznie się inwestycja na Pańskiej Górze?

Polityka, Wiadomości, 18.10.2019 19:20, PG
Kiedy rozpocznie się inwestycja na Pańskiej Górze?

Jak już pisaliśmy Staw Anteckiego oraz Pańska Góra zostaną całkowicie zrewitalizowane. Mają pojawić się chodniki, ścieżki rowerowe i nowe oświetlenie, pomost spacerowy. Ma być zielona strefa rekreacji i wypoczynku dla dorosłych oraz urządzenia zabawowe dla dzieci. Więcej na ten temat: Pomost spacerowy na stawie, kajaki, ścieżki rowerowe...

O tej sprawie opowiada nam burmistrz Andrychowa Tomasz Żak:


Zbiornik ma zostać wybudowany na nowo (został zalany podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku), a Pańska Góra ma być odpowiednio zagospodarowana.

Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i nowe oświetlenie. Nastąpi też demontaż istniejącego ogrodzenia Ogródków Działkowych i jego budowa w zupełnie nowej lokalizacji. Wykarczowany zostanie także „Sad”, ale powstaną nowe nasadzenia. Wybudowane zostaną groble, na których także będzie trasa pieszo-rowerowa.

Dużą atrakcją będzie też, na pewno, pomost spacerowy. Dodatkowo nowy zbiornik ma pełnić funkcję retencyjne. Samo stworzenie tego wszystkiego ma potrwać 2,5 roku. Urząd ogłosił przetarg w formie „zaprojektuj-wybuduj". Gmina pozyskała na ten cel 12 mln zł dotacji.

Do sprawy wrócimy niebawem, ponieważ wokół tej inwestycji już pojawiają się pewne kontrowersje....


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 19.10.2019 08:36

Najpierw to niech robią inwestycje tam gdzie mieszkają ludzie a nie w sadzie gdzie panuje kurestwo i pijanstwo od kwietnia do pazdziernika!!!!!!! A staw od miesiecy to jedna wielka porazka Andrychowa Burmistrza i wszystkich radnych!!!!!! A oni myślą by remontowac ruine Bobrowskich. Dramat. Strefa nadal stanęła w miejscu, cisza przed burzą???????????