reklama

Kiedy otwarcie obserwatorium w Sułkowicach-Bolęcinie?

MAGAZYN, Wiadomości, 17.10.2019 10:15, DK
Jest niewielki poślizg.
Kiedy otwarcie obserwatorium w Sułkowicach-Bolęcinie?

Dobiega końca remont kolejnej szkoły w gminie Andrychów - tym razem w Sułkowicach Bolęcinie. Remontowane są elewacje, ale przy okazji szkoła zyska coś wyjątkowego - obserwatorium astronomiczne, które powinno stać się dużą atrakcją, nie tylko wśród uczniów miejscowej szkoły.

Obserwatorium jest już praktycznie gotowe, w dalszym ciągu trwają prace nad tarasem oraz elewacją na całej konstrukcji.

Z w pełni przygotowanego obiektu będzie można korzystać już od przyszłego roku. Jak informuje nas dyrektor szkoły Zbigniew Grabowski, inwestycja zostanie wykonana z opóźnieniem, ale niewielkim. - Czekamy na główny teleskop oraz na taras widokowy, który był moim pomysłem - mówi nam dyrektor.

Całość inwestycji (obserwatorium i remont szkoły) pochłonie około 4 mln zł


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 17.10.2019 11:37

Najlepsza inwestycja jaka widziałem w regionie. Pomysłodawca powinien dostać za to jakaś nagrodę. Każda szkoła powinna mieć swoje obserwatorium i wyposażona sale do doświadczeń chemicznych. Dzieci trzeba zainteresować czymś od małego, żeby potem wyrosły na wielkich odkrywców.