reklama

Elektrociepłownia bierze pożyczkę. Pod zastaw... nowy basen w Andrychowie

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 26.03.2021 15:12, red
Na poniedziałek (29.03) zapowiedziano kolejną, tym razem nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Andrychowie.
Elektrociepłownia bierze pożyczkę. Pod zastaw... nowy basen w Andrychowie

W programie są dwie uchwały. Jedna dotyczy zmian w budżecie gminy na ten rok.

Burmistrz Tomasz Żak proponuje zwiększyć wydatki, m.in. na

- o 1 mln zł na Andrychowską Elektrociepłownię
- o 100 tys. zł na zagospodarowanie terenu stadionu Beskidu Andrychów
- o 30 tys. zł na zakup nowego parkomatu (w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania o plac Mickiewicza i ul. Legionów)
- o 700 tys. zł na budowę budynku socjalnego przy ul. Batorego
- o 300 tys. zł na program niskiej emisji - wymianę źródeł ciepła w domach mieszkańców

Na obrady trafi także uchwała w sprawie wyrażenia zgody przez Radę Miejską na ustanowienie hipoteki do wysokości 7 mln zł na nowym krytym basenie w Andrychowie. To warunek niezbędny, aby spółka gminna Andrychowska Elektrociepłownia mogła zaciągną pożyczkę na zakup sieci sieci ciepłowniczych i energetycznych.

Tak projekt uchwały uzasadnia burmistrz:
AEC Spółka z o.o. w Andrychowie zwróciła się z prośbą o wyrażenie zgody na ustanowienie zabezpieczenia w formie hipoteki do kwoty 7.000.000,00 zł na nieruchomości położonej w Andrychowie przy ul. Włókniarzy 11.
(...)
Wnioskowane zabezpieczenie jest niezbędne dla otrzymania przez AEC Spółka z o.o. pożyczki udzielonej przez Idea Money S.A. z siedzibą w Warszawie, która przeznaczona zostanie na zakup sieci ciepłowniczych i energetycznych położonych na terenie Gminy Andrychów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 20.04.2021 18:14

https://gazetakrakowska.pl/recykling-po-oswiecimsku-na-smieci-ktore-mialy-stac-sie-paliwami-firma-nrecykling-dostala-ponad-87-mln-zl-nie-ma-pieniedzy-sa/ar/c15-15571423

Archanioł Michał, 16.04.2021 12:16

cytat Wadowiczanin Maciej Zębaty

Archanioł Michał, 16.04.2021 12:06

I tą zasadę "nasz celebryta" stosuje od początku. Był świetnie przygotowany do pełnienia swojej roli w najgorszym stylu i niestety tą drogę obrał. Nadzieja w tym, że "wiele spraw nawarstwia się i spiętrza, nawarstwia się i spiętrza" ;)

FeelFree, 16.04.2021 09:53

"Tłumy nie przekonywają się nigdy dowodzeniem, lecz tylko zapewnieniem, a waga tych zapewnień zależy jedynie od uroku, jaki wywiera zapewniający."

beskidmaly, 29.03.2021 19:28

komentarzach ma byc !

beskidmaly, 29.03.2021 19:26

Gzie ja napisałem układach . To ty wypisujesz jakies niestworzone idiotyzmy nie ja. Urzad płacił dzierzawe od momentu jak chciał zlozyc wniosek o rewitalizacje pałacu . Wiec musiał byc wlascicielem wiec spisal umowe dzierzawna palacu. Palac juz dawno byl odzyskany przez wlascicieli. W e wniosku nawet umiescil czesc kosztow zwiazanych z zakupem palacu.Nie interpretuj po swojemu bo piszesz nieprawde w wielu twoich komentażach juz od dawna.

Zakolog, 29.03.2021 18:51

@beskidmaly - Aż takiej szczerości to się nie spodziewałem. Według Ciebie Żak miał układ z Bobrowskimi i tylko dla tego się zdecydowali na odzyskanie Pałacu ! Teraz rozumiem dlaczego nie naliczył Im zaległego podatku od nieruchomości, dlaczego zagwarantował wypłacaną przez gminę dzierżawę, a nawet obiecał, iż w przypadku decyzji Konserwatora zabytków przejmie cały remont na gminę. Mam nadzieję iż akurat dzisiaj czyta nas duża grupa andrychowian.

beskidmaly, 29.03.2021 18:34

I wlasnie tak bylo. Gdyby nie odzyskali Palacu to mieliby twoje" G ,"a tak do maja ponad 4 banki i jeszcze dzierzawe przez kilka lat.

Zakolog, 29.03.2021 18:14

@beskidmaly - Beskidzie proszę Cię nie rozmawiaj z nami na poziomie radnych „Ich gminy”. Z twojej logiki wynika, że Bobrowscy kilkanaście lat walczyli o własność Pałacu, tylko po to, żeby miasto tę własność od nich odkupiło. Idąc dalej jeszcze przed odzyskaniem własność, umówili się z Żakiem, że jak odzyskają, to on jako burmistrz wynagrodzi im ten wieloletni trud i kupi ten Pałac, po to aby go wyremontować. Takich spekulacji to nawet ja tu nie prowadzę. Choć przyznaję, że Twoja możliwość jest wielce prawdopodobna.

beskidmaly, 29.03.2021 17:53

To ty nie rozumiesz tego ze gdyby urzad nie mial podpisanej umowy , ze Palac kupi to placilby taka kwote jak ty wyliczyles. To miasto chcialo kupic palac . A zeby go remontowac to musialo byc wlascicielem.

Zakolog, 29.03.2021 17:47

@beskidmaly - G... prawda, firma Idea Money nie jest żadną instytucją finansową. Państwo polskie nigdy, nie tylko nie ratyfikowało, ale nawet nie podpisało Konwencji o factoringu. Polskie prawo ten cały factoring redukuje do nieoznaczonej umowy cywilno prawnej, czyli umowa między ECA a Idea Money co do wartości sieci przesyłowych, jest zwykłą umową, w której chłopcy mogli wpisać wszystko co im przyjdzie do głowy i obowiązującą tylko tych chłopców.

Zakolog, 29.03.2021 17:38

@beskidmaly - Ano takie, że koszt zakupu Pałacu (4200000 złotych) podzielony przez wartość rocznej dzierżawy jaką miasto przed „zakupem” Pałacu płaciło Bobrowskim, wynosi 201 lat. Czego nie rozumiesz ?

beskidmaly, 29.03.2021 17:31

Sprawa jest znana sluzbom, ktore nie zajmują dochodzeniem w tej sprawie silowni. Nie rozumiem zakolog czego nie rozumiesz w sprawie kupna Palacu. jakie"201 latom"

beskidmaly, 29.03.2021 17:25

Aniołku Idea Money jest firma finansowa a nie energetyczna. Jak zabrali instalacje za długi to je chcą odzyskać sprzedając instalacje tym co chcą nimi przesyłac prąd i ciepło., ale wy tego nie rozumiecie. Poprzedni wlasciciel nie zrobil długu na naszej siłowni tylko na nia -przepisał długi wszystkich ciepłowni jakie posiadał.

Zakolog, 29.03.2021 17:25

@beskidmaly - To już wiemy, że Mirek obsługiwał dzierżawę, ale bardziej nas interesuje ile burmistrz Tomuś brał za służebność przesyłu, bo może się okazać, że bardziej się opłaca dzierżawa od kupna. Przypominam tylko, że dzierżawa Pałacu Bobrowskich równała się 201 latom kosztu jego zakupu. Możesz nas oświecić w tej kwestii ?

FeelFree, 29.03.2021 17:19

@beskidmaly - Panie beskidmaly, czyli Pana zdaniem wszystko w tej sprawie jest w porządku, ok, uczciwie, gospodarnie, najlepiej jak można dla Andrychowian i CBA nie powinno tracić na tą sprawę czasu?

beskidmaly, 29.03.2021 17:15

Prezes Mirek bedzie spłacał pożyczkę tym co płacił za dzierzawe tych instalacji Idea Money. Ciepłownia miala zysku 400 tysiecy ale dokonala inwestychi za 2.5 mln w 2020r.Pozdrawiam.

Archanioł Michał, 29.03.2021 17:11

Nie byłem wcale zdziwiony, wręcz wszystko zamyka się w klarowną całość. Jak myślisz @Beskid Mały skoro zabrali poprzednikowi, który maiła takie same przychody jak Miruś , to co zabiorą teraz. Podpowiem, jak pójdziesz w kierunku hipoteki, będę mówił ciepło, ciepło. Po co im linie przesyłowe jak mogą mieć....no @Beskidku co mogą mieć ?

Archanioł Michał, 29.03.2021 17:03

To jest "lepsze" prezes Mirek mówi ,że z zysku rocznego netto 400 tyś spłaci 7 baniek w pięć lat.

Zakolog, 29.03.2021 16:44

@beskidmaly - a Ty rozumiem widziałeś wyrok sądu w sprawie ECA kontra Idea Money i nie jesteś zdziwiony. Oj beskidku mały, muszę się przyznać czytelnikom, że grubo przeszacowałem Twoją inteligencję ! Mój błąd.

beskidmaly, 29.03.2021 16:15

Co taki zdziwiony jestes Aniołku? zabrali za długi poprzedniemu włascicielowi cieplowni.

Archanioł Michał, 29.03.2021 16:02

ale numer Idea Money jest właścicielem sieci przesyłowych

Zakolog, 29.03.2021 07:14

Drogi Archaniele, to nie była chwila słabości, tylko poprawna diagnostyka paragrafu 2, który w tym przypadku łączy się z paragrafem 3. W naszym systemie prawnym szczegółowe ustanowienia hipoteki, określa sąd, ale skąd nasi radni mają to wiedzieć ? Oni są przekonani, że burmistrz Tomuś jest wielką światłością i może wszystko. Ale jeśli połączymy § 2 z § 3 uchwały, to rzeczywiście nasz Wójt będzie miał pewne zadanie do spełnienia. Mianowicie będzie mógł określić sposób przekazania wniosku do sądu. Albo uda się do notariusza i zapłaci średnio licząc siedem stówek, albo sam sporządzi wniosek i jadąc do roboty z Krakowa zahaczy o budynek sądu, w którym złoży ten wniosek w biurze podawczym. Jak myślisz, który sposób wybierze nasz Tomuś – z lenistwa pójdzie do notariusza, czy może wzniesie się ponad własne ułomności i oszczędzi mieszkańcom te siedem stówek ?

Archanioł Michał, 28.03.2021 16:47

No masz jednak moja wstępna ocena była słuszna, a chwila zwątpienia w "zdolności" nam panującego była raczej moja słabością nie jego ;). Czyli do grona "radnych we mgle" dołączył nam obdarowany basenem Pan Putyra. I od razu jako pierwsza tarcza nie druga. Proszę jakie wyróżnienie! Muszę się poprawić - dołączy ( możne nie ?! o słodka naiwności:)) bo ciągle realizacja tego "misternego planu" przed nami.

Zakolog, 28.03.2021 15:45

@FeelFree - Ja przypuszczam, że Wójta na tej akurat sesji nie będzie, po prostu terminy nie spasują. Po co ma się chłop w to wikłać. Teraz sobie przypomniałem jak Wójt w roli prokurenta spółki AEC wraz prezesem Mirkiem pojechał, a raczej został wezwany do Warszawy, w celu podpisania umowy przedwstępnej i już tyle wystarczy, po co mu więcej. Swoją drogą prezes Nowak chodzi po prośbie, a nawet projektu umowy radnym nie pokazał, to chyba można nazwać olewaniem RM przez prezesa. Jakby pokazał to radni zabraliby projekt do domu, skonsultowali się z rodziną, a nawet z wyborcami, pochodzili po domach, jak w czasie wyborów, postali przed Kościołem i mieliby konsultacje społeczne. A tak to będą musieli bidulki sami podjąć decyzję.

Zakolog, 28.03.2021 15:16

@Skalpel - Tu są same pytania i żadnej odpowiedzi ! To nie jest pożyczka w rozumieniu prawa bankowego, a nawet Kodeksu handlowego, to jest zwykła umowa cywilno prawna, jakie codziennie są zawierane. Tu po prostu nasz Mirek umawia się z ich Mirkiem, że będzie tak i tak. FeelFree zachęca do zadawania pytań, no to proszę – Skąd prezes Mirek wziął wartość tych linii przesyłowych, dlaczego 8 milionów, a nie 0,5 miliona. Jeśli prezes Mirek odpowie na to pytanie, że z zamówionej przez siebie wyceny, to oznacza że robi sobie grube jaja ze wszystkich mieszkańców. Drugie, skoro jest to zwykła umowa na podstawie Kodeksu cywilnego, to po co Mirkowi zabezpieczenie jej hipoteką, przecież jak Mirek nie będzie jej zapisów realizował, to druga strona pójdzie do sądu i otrzyma nakaz płatniczy, a komornik już będzie wiedział jak ściągnąć pieniądze. Tych pytań jest mnóstwo !

Zakolog, 28.03.2021 14:46

@Archanioł Michał - W mojej ocenie wskazywany przez Ciebie punkt uchwały nie jest przypadkowy. Jego zadaniem jest ukojenie ewentualnych emocji radnych i skłonienie ich do przegłosowania uchwały. Ten punkt nic nie znaczy, burmistrz tu nie ma i nie chce mieć nic do powiedzenia. Radni na poprzedniej sesji oddali basen w trwały zarząd MOSKiT, o czym burmistrz nie omieszkał wspomnieć w informacji wprowadzającej i zgodę na obciążenie hipoteką będzie musiał podjąć dyrektor Putyra, oczywiście po analizie statutu, o czym burmistrz też mimochodem wspomniał. Burmistrz Żak w sensie prawnym nie ma nic wspólnego z ta uchwałą. Od odpowiedzialności również odcina się prezes Nowak – on tylko zwraca się z prośbą, natomiast dyrektor Putyra podejmie decyzję na podstawie uchwały. Cała ta sprawa, jest zwykłą inżynierią finansową, obliczoną na naiwność naszych radnych. Według mnie znacznie nad miarowo skonstruowaną, biorąc pod uwagę zdolności poznawcze tych radnych.

Skalpel, 28.03.2021 14:37

Nasuwa się jeszcze jedno pytanie. Jakie są koszty pożyczki pozabankowej preferowanej przez burmistrza w stosunku do kredytu bankowego? Dlaczego nie kredyt inwestycyjny tylko tzw chwilowka (pożyczka pozabankowa)?

FeelFree, 28.03.2021 13:26

@Zakolog - Wyobraźnię mam niestety, aż zbyt bujną co ma swoje plusy i minusy. Jestem w stanie sobie wyobrazić w krótkich odstępach czasu zarówno wręczenie wójtowi orderu Przodownika Polskiego Zgazownictwa przez premiera rządu podczas przedstawienia zatytułowanego "Spotkajmy się w pałacu", jaki i tuż po tej wizji event wyprowadzania go z sesji absolutoryjnej w obrączkach przez CBA... zostawmy więc na razie moją chorą wyobraźnię w spokoju; dla dobra czytelników. Problem jutrzejszej sesji polega na tym, że odbywa się ona już z założenia tylko po to, aby odpowiednia ilość osób wzniosła w górę ręce i nacisnęła odpowiednie pole na ekranie tabletu. Dyskusja jest tam czymś niepożądanym przez wójta, czego będzie wobec tego wszelkimi metodami unikał przewodniczący RM. Stąd mamy sesję nadzwyczajną, a planowa się jakoś nie odbywa; taki myk, strategia aby robić co się chce bez dyskusji, bez rozgłosu, bez niewygodnych pytań i angażowania w to opinii publicznej, która jeszcze mogłaby zwątpić w nieomylność, kompetencje zarządzających gminą. Pytanie tylko: na ile uda się do sensownego głosu dojść opozycji, której i naszym nieszczęściem jest to, że jest kojarzona z partią rządzącą niestety w kraju. Bo na pytania zadane tutaj przez Ciebie na przykład radni nie udzielą odpowiedzi, z resztą nie miałoby to i tak dużego znaczenia. Pytanie te powinny paść PODCZAS SESJI, i tam powinna być udzielona na nie odpowiedź. Ja sobie to tak wyobrażam (pamiętajmy, że tylko pierwsze z brzegu wyobrażenie). Do głosu, po ostrzegawczym "opanujmy emocje" z ust Pana Romana B. dopuszczana jest np. radna Studniarz i pyta: "Szanowny Panie Radny Sarlej, w związku z tym, że za chwilę będzie Pan głosował za lub przeciw obciążeniem gminy 10 milionową pożyczką pod zastaw naszego nowego basenu w spółce Idea Money, chciałabym się upewnić czy zna Pan status prawny i historię tej firmy, zna Pan przeszłość głównego udziałowca tej firmy i rozumie Pan pojęcie factoringu, oraz czy jest Panu znane brzmienie art. 49 k.c ?" itd. itp. po za tym powinno nastąpić kilka kolejnych dalej idących pytań. W wypadku gdyby się okazało, że Radny Sarlej, lub na przykład Radna Wątroba nie potrafią własnymi słowami bez suflera odpowiedzieć na te pytania, lub z odpowiedzi wynikałoby, że nie zdają sobie do końca sprawy z konsekwencji oddania głosu na tak, jak znowu chce wójt Żak (rym przypadkowy), powinien zostać złożony wniosek o bezzwłoczne zakończenie sesji do czasu, aż Radni się dowiedzą, douczą, ktoś im wyjaśni sprawy, które są dla wszystkich mieszkańców ważne, a oni w naszym imieniu podejmują w tej kwestii nieodwracalne decyzje głosując. A założymy się, że tak nie będzie? Ale marzenie jakże piękne.

Archanioł Michał, 28.03.2021 12:49

"Hipoteka ustanowiona zostanie do wysokości pożyczki, jednak nie więcej niż do kwoty 7.000.000,00 zł (słownie: siedem milionów złotych 00/100) na warunkach określonych przez Burmistrza Andrychowa." to cytat z materiału wprowadzającego, który w pełni potwierdza spostrzeżenia @Zakolog. Mianowicie wystarczy napisać , że warunki "określi" Burmistrz i już radni "we mgle wiary" w jego osobę klepną to, co tylko che. Bo przecież to ostatnie zdanie to kompletna bzdura. No chyba , że Żak jest prezesem, czy też co najmniej jakimś dyrektorem w Idea Money S.A. @Zakolog nie sądzisz , że tutaj ( to ostatnie zdanie) to jednak nieroztropność ze strony nam panującego .

Zakolog, 28.03.2021 08:05

@FeelFree - No właśnie o to uczenie się przez całe życie, się rozchodzi ! Niedawno radny Sarlej wygłosił swoje credo życiowe – przy podejmowaniu decyzji o wydatkowaniu 10 milionów na zakup autobusów, głęboko wierzyliśmy, że się uda. Przecież oni mają więcej wiary w sobie, niż wszyscy razem wzięci andrychowscy księża. Wszystkie ich decyzje i rozstrzygnięcia są rytualne, jakby tworzyli nową religię, głoszącą zasadę – a może się uda, módlmy się więc jak najwięcej, a ofiarę złóżmy Tomaszkowi naszemu. Potrafisz sobie wyobrazić, że podejmując jutrzejszą decyzję, będą wiedzieć o istnieniu art.49 k.c. ? Albo co oznacza z punktu widzenia polskiego prawa umowa factoringu. Jeśli potrafisz, to posiadasz bezkresne zasoby wyobraźni. Ja ich nie obrażam, ja tylko opisuje ich świat.

FeelFree, 27.03.2021 10:25

@Zakolog. Wyborcy mają prawo wiedzieć co robi władza, którą wybrali. Tyle można zrobić, czy lepiej nic nie robić. Każdy z nas wybiera. A radni dobrze wiedzą co tutaj piszemy, nie wszyscy, ale część. Te informacje zostają w przestrzeni publicznej. Podobnie jak zapisy z sesji. Czas pokaże na ile warto było poświęcać swój czas na pisanie o sposobie sprawowania władzy w gminie przez wójta Żaka i jego popleczników, statystów z "Ich gminy". I niekoniecznie chodzi o głupotę, jak piszesz, szansę mamy uczyć się całe życie. To jest znacznie bardziej skomplikowane. Pisałem o tym wiele razy, choćby to: ślepa, dziecięca wiara w osobę uznawaną za autorytet, nadal i mimo wszystko; cena tego bywa wielka, próbuję ostrzegać. Kto czyta, to czyta, każdy z tym może zrobić co chce. Ja uważam, że warto próbować. To leży w interesie nas wszystkich, a jeśli ktoś uważa, że jest inaczej, może się z tym stanowiskiem dzielić gdzie i z kim chce. To i tak więcej wolności niż mieliśmy kiedyś. Korzystamy. Pozdrawiam.

Zakolog, 27.03.2021 09:09

@FeelFree,@Archanioł Michał - Nie chcę Was zniechęcać do walki o lepsze jutro, ale z mojej perspektywy nie ma sensu prowadzić tutaj jakiejkolwiek argumentacji i wskazywać wątpliwości. Jeśli Tomek wraz ze swoim oficerem prowadzącym Mirkiem uznali, że mogą sobie pozwolić na tak prostacki numer, to oznacza, iż w ich ocenie radni są o wiele bardziej głupsi, nawet od poziomu, który my tu diagnozujemy.

Archanioł Michał, 26.03.2021 23:12

@ FeelFree dlatego uwielbiam pierwsze Star Wars :) Można sobie pożartować, ale sprawa staje się POWAŻNA ! @Zakolog: nie czytałem, skoro tak jest, to strzyżenie jak w najlepszych czasach w Australii. A my w ciemnej Dee........ . Casus sesji nadzwyczajnej- ciekawe czyje to odkrycie ? Panie Łysy jeśli Pan firmuje takie historie, to kim Pan się stałeś? Jak łatwo być z ANTYMATERIĄ. Niestety.

FeelFree, 26.03.2021 22:51

taki pozorny paradoks i takie przyciąganie można wyjaśnić za pomocą teorii dotyczącej obecności tzw. ciemnej materii we wszechświecie

Archanioł Michał, 26.03.2021 22:17

w przyrodzie wbrew w fizyce TW do TW lgnie

FeelFree, 26.03.2021 21:46

https://zwrotyprowizji.pl/nabici-w-idea-bank/

FeelFree, 26.03.2021 21:46

Albo pan Tomasz Ż. i jego ludzie polubili Czarnieckiego.

Turboplazmotron, 26.03.2021 20:39

Ludzie Czarnieckiego polubili Andrychów.

FeelFree, 26.03.2021 20:39

Ciekawe czy radni to wiedzą...

Turboplazmotron, 26.03.2021 20:08

"Informujemy, że z dniem 29 grudnia 2020 r. Idea Money S.A., w związku z przeprowadzoną transakcją zamiany akcji, przestała być spółką zależną od Idea Bank S.A."

FeelFree, 26.03.2021 19:00

Z tego o czym dzisiaj piszemy wynika być może dla Andrychowian prosta i jasna informacja. Banki już nie chcą finansować tych pomysłów, czas na instytucje udzielające pożyczek... bo one fanaberie burmistrza chętnie spełnią, byle pod zastaw coś fajnego było?

FeelFree, 26.03.2021 18:31

@Zakolog - no, to jest jeszcze ciekawiej niż przypuszczałem. "Banku" nie sprawdzałem, mea maxima culpa. Założyłem niesłusznie, że wójt wzorem noweli na temat zakupu wypasionych/gołych autobusów wyszukał jakiś najmniejszy, a najlepszy, albo jedynego taki bank w Polsce lub Europie, który spełniałby jego a priori wygórowane oczekiwania.... Ale Ty z kolei nie zadawaj proszę tutaj takich dziwnych pytań ! Przecież dobrze wiesz, że radni tych pojęć nie znają! Na sesji nadzwyczajnej zapatrzeni w aureolę wodza przegłosują nawet transpozycję Świąt Wielkanocnych na lipiec oraz odwrócenie biegu Wieprzówki, albo połączenie Bliźniaków w jeden szczyt z wyrzeźbionym w skale obliczem; jeśli tylko oczywiście padnie taki przykaz! A co dopiero jakiś niewinny zastaw, jednego z wielu basenów dla ratowania gminnej energii; to będzie bardzo krótkie głosowanie, przerywane jedynie nieskutecznym larum podnoszonym przez dwóch lub trzech radnych. A może Oni pocieszają się już, że jednym z uczynków miłosiernych co do ciała jest przecież "więźniów pocieszać"? Może im jest wszystko jedno i chcą, aby ktoś za nich skończył te gminne męki? Lub żyją maksymą: "jak kochać to księciunia, jak pożyczać to miliony, jak płakać to we wspólnej celi, jak głosować to jednomyślnie, jak zadłużać się to szybko, jak nie widzieć prawdy to do końca, jak tonąć to pociągnąć ze sobą wszystkich"?

Burakz wiejskiej , 26.03.2021 18:23

no zawodowcy !! brak podstawowej wiedzy finansowej ,żałość aż razi w oczy ,jak rządzący będą odpowiadać swoim majątkiem za decyzje to zaczną myśleć. żaku wprowadź jeszcze opłatę za wjazd do miasta, a że nie ma żadnych obwodnic to wszyscy będą płacić

Zakolog, 26.03.2021 16:45

@FeelFree - Idea Money S.A. Nie jest bankiem, i nigdy nim nie była.

Zakolog, 26.03.2021 16:43

Klasyka gatunku – Burmistrza Żak w informacji wprowadzającej wyraźnie zaznaczył, to nie On, to prezes Mirek ma jakieś prośby do Gminy, jakieś jego wyobrażenia, On tylko przedstawia te prośby. A tak specjalnie nie wie o co chodzi. W końcu to nie do niego, tylko do radnych. A teraz najważniejsze: czy tłuczki mnie słyszą ! Czy tłuczki znają prawną definicję linii przesyłowych, czy wiedzą co to jest factoring, czy znają status prawny firmy Idea Money S.A., czy rozumieją znaczenie słowa pożyczka w ujęciu prawnym ? Oczywiście że nie mają zielonego pojęcia o niczym i wielu jeszcze innych sprawach dotyczących tej umowy. Ale jedno wiedzą na pewno, czują to całym sobą i całą swoją jaźnią – żeby nie wiem co się działo, muszą zagłosować na TAK, a potem niech się dzieje co chce.

FeelFree, 26.03.2021 16:23

@Andrychowianie. Właśnie Wasza Gmina wchodzi w nową erę "inwestycji" wójta Żaka. Proces zadłużania Gminy, czyli Was wszystkich wchodzi w fazę drugą: ZADŁUŻANIE W BANKACH POD ZASTAW WASZEGO MIENIA, na razie basen. P.S. Idea Money S.A. - świetny ruch w okresie kryzysu, kredyt miastu pod zastaw nowego basenu. Brawo Wójt Żak ! Oczywiście burmistrz będzie Wam tłumaczył, że to standardowa procedura; a w ogóle to nie chce, ale musi, wiecie rozumiecie, dla dobra wyższego i tak dalej. A świstak siedzi i zawija w te sreberka...