Burmistrz organizuje konferencję o gender. Już pojawiają się słowa oburzenia

, Polityka, Wiadomości, 11.09.2019 14:30, red
Są chętni?
Burmistrz organizuje konferencję o gender. Już pojawiają się słowa oburzenia

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej (PSL) organizuje konferencji/szkoleniu „Gender-queer, jako nowa/pełzająca ideologia niszcząca człowieka i rodzinę”. Odbędzie się 16 września w Centrum Kultury Sportu i Turystyki „Stare Kino” w Kalwarii.

Jak informują organizatorzy, celem konferencji jest:

- uświadomienie zagrożeń wynikających z ideologii gender-queer,
- wypracowanie i zastosowanie środków zaradczych,
- zneutralizowanie nieprawdziwych i manipulatorskich przekazów (narracji), skłaniających do przyjęcia irracjonalnego obrazu świata i człowieka zgodnego z ideologią gender-queer

Niektórzy już oburzają się, że tego typu ideologiczne konferencje odbywają się w miejskiej placówce kultury i w dodatku za pieniądze podatnika.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", magistrat przy organizacji konferencji współpracuje z firmą AM Creative Life, którą poprowadzi Grzegorz Strzemecki - związany z pismami "Fronda" i "Gazeta Polska", która niedawno wywołała burzę przez słynne już naklejki "Strefa wolna od LGBT".

"Za trwające 4 godziny spotkanie zarobią oni około 2 tysięcy złotych, a za wszystko zapłaci budżet miasta, czyli po prostu mieszkańcy i mieszkanki Kalwarii Zebrzydowskiej "- ustalili dziennikarze.

Adresatami spotkania organizowanego w Kalwarii są: pracownicy samorządowi, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, katecheci, osoby duchowne, rodzice, oraz wszyscy zainteresowani tematyką.

Dodajmy, że kilka miesięcy temu o Kalwarii było głośno za sprawą przygotowywanej uchwały "Samorząd wolny od ideologii LGBT".

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 11.09.2019 22:16

W końcu pieniądze wydane z głową na coś pożytecznego.