reklama
reklama

68 szkolnych orłów ma szansę na stypendia

Polityka, Wiadomości, 17.09.2021 17:40, eł

Władze gminy postanowiły nagrodzić najzdolniejszych uczniów.

68 szkolnych orłów ma szansę na stypendia

Dwa tygodnie temu napisaliśmy o programie stypendialnym, który władze gminy Wadowice postanowiły wprowadzić od początku tego roku szkolnego. Dzięki niemu najzdolniejsi uczniowie będą co miesiąc dostawać od 150 do 350 zł.

Program adresowany jest do dzieci i młodzieży z klas IV–VIII podstawówek z terenu gminy. A także nastolatków, którzy przed wakacjami ukończyli klasy ósme w tych szkołach. Stypendium mogą otrzymać uczniowie, którzy uzyskali wysoką średnią ocen, a przy tym mieli osiągnięcia artystyczne, sportowe lub w olimpiadach przedmiotowych. Nie bez znaczenia jest też ich zachowanie w szkole. Kryteria były bardzo wysokie, lecz – jak się okazało - nie brak jest młodych osób, które je spełniają.

- Utworzenie tego programu to był strzał w dziesiątkę! 15 września minął termin składania wniosków i złożyło je aż 68 uczniów. Wybitnie uzdolnione dzieci otrzymają miesięczne stypendium w wysokości od 150 zł do nawet 350 zł i będziemy je wypłacać przez 10 miesięcy! O tym, jaka to będzie kwota, zdecyduje specjalnie powołana komisja, która w przyszłym tygodniu będzie weryfikować złożone dokumenty – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.


Foto: Pexels

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy