Wraz z wiosną powracają pożary traw...

, Na sygnale, Wiadomości, 04.03.2021 09:00, PG
W myśl polskiego prawa wypalanie traw to czyn zabroniony, ścigany karnie.
Wraz z wiosną powracają pożary traw...

Wraz z wiosną powraca do naszego regionu niechlubna tradycja a mianowicie wypalanie traw.

W środę (03.03.) doszło do dwóch takich zdarzeń. Pierwszy miał miejsce w Kleczy Dolnej [zdjęcie poniżej], obok przepompowni wody. Na miejscu działania prowadzili strażacy z JRG Wadowice, OSP Klecza i patrol policji.

Chwilę później do pożaru nieużytków doszło w miejscowości Brzeźnica [zdjęcie powyżej], który został ugaszony przez strażaków z JRG Wadowice, OSP Brzezinka i OSP Brzeźnica.

Policja i strażacy przypominają - wypalanie traw szkodzi środowisku naturalnemu, zagraża człowiekowi i jego mieniu, angażuje olbrzymie siły i środki straży pożarnych, a w konsekwencji przynosi straty, które ponosimy wszyscy jako podatnicy i ubezpieczeni. Z tego też względu wypalanie traw stanowi – w myśl art. 124 i 131 pkt 12 ustawy z dnia 16.04.2004 roku o ochronie przyrody oraz art. 82 § 4 Kodeksu wykroczeń – czyn zabroniony i podlegający karze aresztu, grzywny lub karze nagany.


foto: wadowice112, dk52info

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy