reklama

Czy wrócą bonifikaty na mieszkania komunalne?

, Polityka, Wiadomości, 04.03.2021 20:20, PG
Burmistrz Kęt przeciwny ale proponuje dyskusję w tej kwestii.
Czy wrócą bonifikaty na mieszkania komunalne?

Temat wykupu mieszkań komunalnych przez mieszkańców Kęt powrócił na sesję Rady Gminy za sprawą radnego Marka Błasiaka, który dopytywał o tę kwestię burmistrza.

Kilka lat temu (do 2014 roku) obowiązywały 85-procentowe bonifikaty na wykup mieszkania komunalnego w Kętach. Dzięki temu dotychczasowi najemcy mogli nabyć mieszkania za jedyne 15% ich wartości, czyli wówczas około 15 tys. zł.

Taka ulga już teraz nie obowiązuje. Czy zostanie przywrócona? Burmistrz jest przeciwny, ale…

- Stanowisko urzędu jest niezmienne. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na mieszkania, bardzo wiele rodzin oczekuje na mieszkania komunalne i socjalne. Uważam, że wobec takiego zapotrzebowania, wyprzedawanie majątku gminy, gdzie nie mamy noża na gardle - jeżeli chodzi o kwestie finansowe w gminie, jest niecelowe. Aczkolwiek rozumiem mieszkańców, którzy czują się poszkodowani, w kwestii tego że kilka lat temu były te bonifikaty a teraz ich nie ma. Rada może taką uchwałę podjąć na każdym etapie ale moja rekomendacja, biorąc uwagę dobro ogółuc będzie negatywna. – powiedział burmistrz Krzysztof Klęczar.

Burmistrz jednak zaproponował dyskusję na ten temat podczas najbliższej komisji spraw gospodarczych.

Do sprawy powrócimy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 06.03.2021 08:04

RADNY RADY MIEJSKIEJ w ANDRYCHOWIE Wiesław Mikołajek (...) Wstyd to jest że POLSKA ma takie tęczowe ścierwo w UE i to jest gorszące zabierz Swojego geja i wypad nic tu po Was darmozjady i nieroby (...)

rumcajs, 05.03.2021 12:19

Z całą pewnością są biedne rodziny w gminie, ale są też cwaniaczki , które naciągają gminę na "darmowe" mieszkanie.

tomekx, 05.03.2021 08:46

PIS rządzi to wiadomo że jest drogo

gepard czester, 05.03.2021 07:50

Też chciałbym sobie kupić mieszkanie za 15 tysięcy złotych, ale niestety za taką sumę to mogę sobie jedynie wynąjąć kawalerkę na rok.