reklama

Wąż w budynku przestraszył mieszkańców. Wezwali straż pożarną

Na sygnale, Wiadomości, 17.08.2023 12:10, eł

Druhowie szybko rozwiązali problem.

Wąż w budynku przestraszył mieszkańców. Wezwali straż pożarną

Upały sprawiają, że węże chętnie wychodzą z kryjówek. Nietrudno je spotkać w naszych stronach, nawet w przydomowych ogrodach. Na terenie jednej z posesji przy ulicy Bielskiej w Bulowicach zdarzyło się nawet, że gad wpełznął do budynku. Zdarzyło się to w środę (16 sierpnia) około południa.

Przestraszeni mieszkańcy wezwali pomoc. Wkrótce przyjechał do nich zastęp z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie szybko uporali się z problemem. Schwytali węża i bezpiecznie przetransportowali go do lasu.

Sądząc po zdjęciu, które wykonali, raczej nie była to jednak jadowita żmija, której skórę zdobi charakterystyczny zygzak ciągnący się przez całe ciało. Złapany przez strażaków z Bulowic wąż nie miał aż tak wyraźnego rysunku na łuskach. Niewykluczone, że był to niegroźny zaskroniec.


Foto: OSP Bulowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy