reklama
reklama

W środę policyjna akcja SMOG. Policjanci zaglądają do rur wydechowych

Na sygnale, Wiadomości, 09.10.2019 09:32, INFORMACJA PRASOWA
Policjanci będą policjanci będą zaglądać do rur wydechowych.
W środę policyjna akcja SMOG. Policjanci zaglądają do rur wydechowych
W środę (9.10) w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”.
Podczas prowadzonych działań wybrane patrole Policji będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska.

- Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności - informuje policja.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Aniaseniorka , 09.10.2019 10:19

Wreszcie ! :) ale mam nadzieję , że Policja skontroluje także busy , w szczególności te jeżdżące na krótkich trasach . Spaliny to jedno ale stan techniczny niektórych to porażka . Wsiadając do nich to najlepiej mieć spisany testament :(.