reklama
reklama

Oszuści w natarciu. Podają się za policjanta, dzwonią do starszych osób, straszą i chcą pieniędzy!

Na sygnale, Wiadomości, 08.10.2019 17:08, red
Warto ostrzec seniorów.
Oszuści w natarciu. Podają się za policjanta, dzwonią do starszych osób, straszą i chcą pieniędzy!
W poniedziałek informowaliśmy, że mieszkanka powiatu suskiego straciła 8 tys. zł, które wyłudziły od niej osoby podające się za policjanta. Zobacz: Oszustwo na policjanta. Kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Wygląda na to, że we wtorek w ten sam sposób oszuści próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców gminy Andrychów i Wadowice.

- Mama odebrała telefon, kobieta opowiadała jej coś o wypadków, że dzwoni z policji, że potrzebna 180 tys. zł. Na szczęście, syn był w pobliżu, wziął do ręki telefon, kobieta natychmiast się rozłączyła - informuje nas mieszkanka Rzyk.

Prawdziwa policja odebrała podobne zgłoszenia o próbach wyłudzenia z wielu miejscowości.

Na celowniku są zwłaszcza osoby posiadające telefon stacjonarny i stare tradycyjne numery. Najwidoczniej oszuści wychodzą z założenia, że jeśli ktoś w dzisiejszych czasach posiada telefon "na kablu" to musi być seniorem.

Policja apeluje o ostrożność:

- W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

- Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich lub zadzwońmy na numer alarmowy 112. (Należy tutaj pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystanie z innego telefonu).

- Pamiętajmy, że wyobraźnia oszustów nie zna granic, a wykorzystują oni najczęściej zaufanie i "dobre serce” ludzi - apelują policjanci.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 08.10.2019 17:45

Mi taki "Policjant" chciał dać mandat za przekroczenie prędkości nie przyjąłem