reklama
reklama

Wysokie porażki piłkarek Pandy Burza Roczyny w III lidze. Co dalej?

Sport, Wiadomości, 08.10.2019 16:15, PAN
Po awansie sytuacja robi się nieciekawa.
Wysokie porażki piłkarek Pandy Burza Roczyny w III lidze. Co dalej?
Kolejnej dotkliwej porażki doznał żeński zespół Pandy Burza Roczyny. Beniaminek piłkarskiej III ligi uległ rezerwom pierwszoligowej Tarnovii 0-7 (0-2). Sytuacja drużyny z Roczyn w tabeli jest - delikatnie rzecz ujmując trudna.

I tu należy się wyjaśnienie. Kilka miesięcy temu zespół Burzy wygrał rozgrywki czwartoligowe i wywalczył historyczny awans. Obecnie w III lidze zajmuje 9. miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Wszystko wskazuje na to, że podobną lokatę Burza zajmie na koniec sezonu. Sezonu najdziwniejszego w całej historii kobiecej piłki.


Dlaczego? Otóż dla rozwoju piłki kopanej przez kobiety wprowadza się reformę, która zacznie obowiązywać od sierpnia przyszłego sezonu. Polega ona na relegowaniu do niższych klas jak największej liczby drużyn. Dlaczego? Oczywiście dla podniesienia poziomu. Tarnovia II, która rozbiła Burzę jest obecnie liderem, ale nawet gdyby tę pozycję utrzymała do końca sezonu może nie awansować do drugiej, bo czekają ją jeszcze baraże.

Burza awansując zdawała sobie sprawę, że jej przygoda w lidze III potrwa sezon, skoro nawet mistrz nie awansuje bezpośrednio. Przykład zespołu z Roczyn jest klasyczny z tego powodu, że pokazuje dobitnie bezsens reformy. Otóż w małym ośrodku, a takich jest wiele (Myślenice, Pogorzyce, Osieczany) zbudowano zespół ciekawy, oparty na wychowankach, dziewczynach, które chcą grać i rozwijać się. Trudno im zrozumieć, że macierzysta federacja skazuje je na grę na najniższym szczeblu.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama