reklama

W domu zawalił się strop. Gmina obiecała pomoc

Na sygnale, Wiadomości, 12.09.2023 07:30,
Na razie nie wiadomo, czy budynek będzie się nadawał do dalszego zamieszkania.
W domu zawalił się strop. Gmina obiecała pomoc
W sobotę (9.09) rano strażacy interweniowali w jednym z domów w Stanisławiu Dolnym k. Kalwarii Zebrzydowskiej. Doszło tam do zawalenie się stropu w piwnicy budynku mieszkalnego. Całe szczęście, nikt nie odniósł obrażeń, jednak na razie nie wiadomo, czy budynek będzie się nadawał do dalszego zamieszkania.


Pomoc obiecały władze gminy Kalwaria Zebrzydowska. Na miejscu był burmistrz Augustyn Ormanty.

- Nadzór Budowlany wstępnie ocenił, że część budynku, pod którą nie ma piwnicy, może być nadal użytkowana, ale to potwierdzi kontrola z PINB z Wadowic, która szczegółowo określi stan budynku w dniu dzisiejszym - informują kalwaryjskie władze.

Urząd informuje, że burmistrz "zadysponował rozpoczęcie procedur pomocowych, których poszkodowanemu udzieli MGOPS". Poszkodowany tymczasowo zamieszkał u pobliskiej rodziny, a posesja jest stale monitorowana.

źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy