reklama
reklama

W Beskidach trwają poszukiwania wiatrakowca [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 19.05.2023 07:30, red
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wydała komunikat.
W Beskidach trwają poszukiwania wiatrakowca [AKTUALIZACJA]
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej informuje, że trwają poszukiwania statku powietrznego (wiatrakowca) koloru biało-czerwonego o znakach OMM199. Statek powietrzny leciał ze Słowacji na lotnisko w Bielsku-Białej, ostatni kontakt z wiatrakowcem był m. Oravska Leśna (Słowacja) w czwartek (18.05) o godz. 18.35 LT.

Działania poszukiwawcze rozpoczęła Policja i Straż Pożarna. Służby zakładają scenariusz, w którym pilot ze względu na warunki atmosferyczne mógł przemieszczać się dolinami wzdłuż lokalnych dróg.

Wszystkie osoby mogące posiadać informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Cywilno-Wojskowym Ośrodkiem Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego:
???? +48 22 574 51 90
???? +48 22 574 51 91
???? +48 885 745 190
lub
???? +48 33 829 69 00 (CSR Szczyrk)

AKTUALTZACJA
Niestety w piątek po południu, po stronie słowackiej w lesie znaleziono wrak wiatrakowca. Pilot zginął.


źródło: GOPR Beskidy, zdjęcie poglądowe, foto pixabay
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 19.05.2023 08:52

Oby się nie okazało że chcąc się zreflektować po ostatnim blamażu i kolejnym z rakietami latającymi nad polską swobodnie , ochrona przeciw rakietowa zakładając podobnie jak sytuacja z Panem Bogiem że istnieje omyłkowo nie pmylila z kolejną rakieta, oczywiście gdyby to był bezałogwiec można by pożartować ale niestety pilot był w środku za sterami ...