reklama
reklama

Areszt dla 51-latka za znęcanie się nad rodziną

Na sygnale, Wiadomości, 18.05.2023 09:53,
Kęccy policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali 51 – latka.
Areszt dla 51-latka za znęcanie się nad rodziną
W niedzielę (14.05) przed godziną 19:00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął nietrzeźwy 51 – letni mieszkaniec gminy Kęty.

Na miejsce pojechał policyjny patrol. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest agresywny wobec 39 - letniego brata oraz 86 – letniego ojca, którego uderzył w głowę. W związku z podejrzeniem, że w rodzinie dochodzi do przestępstwa znęcania agresor został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Z kolei pokrzywdzeni zostali objęci pomocą w ramach procedury Niebieska Karta.

Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Kętach. W ciągu dwóch dni zebrali dowody wskazujące na fakt, że zatrzymany od dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem i bratem. Czynów tych najczęściej dokonywał będąc pod wpływem alkoholu. Następnie akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

We wtorek (16.05) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonych zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia policjanci osadzili 51 – latka w areszcie śledczym. Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 19.05.2023 09:20

Alkohol jako część polskiej kultury i tradycji co jest nadrzędne to substancji prowadzej do patologi, tragedii, kosztów społecznych i wzamian generujący całkiem pokaźne i znaczące dla budżetu dochody co tłumaczy niechęć rządu do pozbycia się takiego wątpliwego moralnie źródła. Całe szczęście że wreszcie przerwano ta gechenne ofiar tego sadysty tylko dlaczego aż 2 lata musiały minąć żeby to przerwać. Osobę zaginiona można uznać i szukać oficjalnie po ilus tam godzinach a w tej sytuacji przemoc uznać za zaistniałą i karana z urzędu dopiero po 24 mięs. ciągłego występowania ? Nie no na pewno tyle to aż.