reklama
reklama

Grupa Medyczna z OSP chce kupić ambulans i ogłosiła zbiórkę

Na sygnale, Wiadomości, 18.05.2023 08:50,
W przyszłym roku Grupa Medyczna, działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wadowicach, będzie obchodzić 15-lecie swojego powstania.
Grupa Medyczna z OSP chce kupić ambulans i ogłosiła zbiórkę
W związku z tym strażacy-ochotnicy postanowili w wyjątkowy sposób uczcić tę okrągłą rocznicę - chcą pozyskać fundusze na zakup Ambulansu, który będzie ukoronowaniem ich 15-letniej służby dla mieszkańców Wadowic i okolic.

Grupa Medyczna powstała w 2009 roku i przez cały czas swojego istnienia uczestniczyła w wielu istotnych wydarzeniach różnej rangi. Ratownicy brali udział m.in. w zabezpieczeniach takich imprez jak: Światowe Dni Młodzieży w Wadowicach, Pogrzeb Pary Prezydenckiej w Krakowie, Orszak Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej, liczne koncerty i imprezy plenerowe czy eventy sportowe. Krótko mówiąc, byli wszędzie tam, gdzie niezbędne było zabezpieczenie medyczne. Wadowiczanie mogą kojarzyć ich czerwone ubrania z wielu państwowych czy kościelnych imprez, podczas których ochotnicy dbali o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, często niosąc nieocenioną pomoc członkom pocztów sztandarowych czy zwykłych wiernych. W 2017 roku jednostka została wpisana do rejestru jednostek współpracujących z Państwowym Ratownictwem Medycznym.

Grupa posiada bardzo bogate zaplecze dydaktyczne dzięki czemu może szkolić z zakresu pierwszej pomocy na bardzo wysokim poziomie, co daje efekty w realnych działaniach. Aktualnie strażacy utworzyli zbiórkę na platformie POMAGAM.PL, aby dozbierać brakującą kwotę do wymarzonego samochodu ratownictwa medycznego dla wszystkich znanego jako AMBULANS.

Strażaków można wspierać poprzez stronę: pomagam.pl/fa93p8


źródło i foto: OSP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy