reklama

Przed nami lato, a w tej gminie już myślą o zimie!

MAGAZYN, Wiadomości, 18.05.2023 15:00, eł

Potrzebna jest pomoc mieszkańców, by powstało lodowisko.

Przed nami lato, a w tej gminie już myślą o zimie!

Wprawdzie mamy teraz wiosnę, a za nieco ponad miesiąc rozpoczną się wakacje i mało kto planuje, co będzie robił zimą, ale mieszkańcy gminy Spytkowice powinni już zacząć o niej myśleć. Jeśli bowiem chcą mieć w zimowych miesiącach lodowisko, muszą zadbać o to właśnie teraz. Jego powstanie zależy bowiem wyłącznie od nich.

Minionej zimy przy boisku LKS Astra w Spytkowicach po raz pierwszy działała mobilna ślizgawka otwarta dla wszystkich chętnych. Powstała dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Jak podaje gmina Spytkowice, skorzystało z niej ponad 10 tysięcy osób. Głównie były to dzieci, lecz od zabawy na lodzie nie stroniła również młodzież. A i osoby dorosłe dość często pojawiały się na tafli. Takie lodowisko może działać w gminie również kolejnej zimy.

W ubiegłym roku, dzięki Waszemu wsparciu, mieliśmy możliwość zrealizowania projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Biała ślizgawka okazała się gigantycznym sukcesem! Razem z Michałem Chrząszczem, radnym Rady Powiatu w Wadowicach, chcemy pójść za ciosem i zgłosiliśmy podobny projekt w tegorocznej edycji. Nie uda się to jednak bez Waszego wsparcia. Głosować możecie internetowo, jak i tradycyjnie, papierowo. Karty do głosowania są dostępne między innymi w Urzędzie Gminy. No to jak, pomożecie?” - pyta wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian mieszkańców na swoim facebookowym profilu. Zgłoszony przez niego i radnego powiatowego projekt nosi tytuł "Biała Ślizgawka 2".

Głosowanie potrwa do 16 czerwca, przynajmniej w przypadku głosów oddawanych na papierowych formularzach. Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez Internet. Jest to też najszybsza i najłatwiejsza opcja, bowiem nie wymaga wychodzenia z domu. Internetowy głos można oddać tutaj.


Foto: Facebook/Mariusz Krystian

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy