reklama

Uważajcie! Tutaj codziennie sypią się mandaty

, Na sygnale, Wiadomości, 09.05.2022 20:10, DK
Jest takie miejsce w Andrychowie.
Uważajcie! Tutaj codziennie sypią się mandaty
Chodzi o parking przed basenem krytym w Andrychowie wzdłuż ulicy Włókniarzy w Andrychowie. Jak się okazuje, parkowanie samochodów osobowych jest tam zabronione, bo to miejsce przeznaczone dla autobusów.


Dlaczego jednak autobus dowożący dzieci i młodzież na basen z okolicznych miejscowości, nie może zatrzymywać się na przystanku autobusowym, a musi zajmować kilka cennych miejsc parkingowych?

Otóż - jak przekazuje nam komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz - „pojazdy transportujące dzieci i młodzież zatrzymują się w tym miejscu i czekają aż zajęcia z pływania się skończą - czasami jest to godzina lub dwie. Do tego czasu autobus oczekuje w tym miejscu aby przetransportować młodych pasażerów z powrotem do domów. Mieszkańcy okolicznych bloków również informują nas o zaparkowanych w tym miejscu pojazdach, ponieważ w takim przypadku jak widać na zdjęciach autobus nie ma miejsca aby bezpiecznie poczekać".

Za wycieraczkami pojazdów Straż Miejska umieszcza wezwania, informujące o popełnionym wykroczeniu, a właściciel auta musi zgłosić się do siedziby SM w terminie 3 dni od daty popełnionego wykroczenia.

Mandat jest stosunkowo niski i wynosi 100 zł oraz 1 pkt karny.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Edward, 10.05.2022 11:10

@tomekx zapomniałeś dopisać że gdybyście dalej WY rządzili do tych twoich danych trzeba by dopisać "1" z przodu.

tomekx, 10.05.2022 09:35

Podwyżki cen w sklepach - jakieś 20%, raty w górę o 70%, prąd i gaz w górę o 40%, ceny mieszkań - o 30%. Itd itp...... Łupienie Polaków przez PIS trwa

kaczor, 10.05.2022 07:19

Łupienie mieszkańców przez ekipę Żaka i Babskiego i tyle moim zdaniem. O 22 też dowożą autobusy dzieci??? Nie ma parkingu przy basenie???? Za chwilę wszędzie niech ekipa Żaka i Babskiego postawi tabliczki a to dla autobusów wożących dzieci nawet o północy a to dla sklepu biznesmena a ludzie na osiedlu niech na dachach bloków parkują.

kaczor, 10.05.2022 07:18

Łupienie mieszkańców przez ekipę Żaka i Babskiego i tyle moim zdaniem. O 22 też dowożą autobusy dzieci??? Nie ma parkingu przy basenie. Za chwilę wszędzie niech ekipa Żaka i Babskiego postawi tabliczki a to dla autobusów wożących dzieci nawet o północy a to dla sklepu biznesmena a ludzie na osiedlu niech na dachach bloków parkują.

Zibi33, 10.05.2022 05:21

Łupienie na kasę kierowców w najlepsze. Największe osiedle mieszkaniowe w Andrychowie miejsc na parkowanie jak na lekarstwo każdy chowa głowę w piasek ale złupić przy okazji można.

jasiekm, 09.05.2022 22:13

Kiedy dołożono pod znakiem "P" tabliczkę z autobusem? Na pewno nie jest od samego początku tego miejsca parkingowego. Szczerze nie zwróciłem na nią uwagę, a często się tam zatrzymuję gdy odwożę/odbieram dziecko ze szkoły. MN dzięki za info :).