reklama

Tuningowane samochody na celowniku policjantów. Mandaty na 18 tys. zł!

Na sygnale, Wiadomości, 14.11.2023 08:56,
Seria kontroli na drogach powiatu wadowickiego. Funkcjonariusze ukarali kierujących mandatami na łączną kwotę blisko 18 tysięcy złotych.
Tuningowane samochody na celowniku policjantów. Mandaty na 18 tys. zł!
W ciągu ostatniego miesiąca policjanci z powiatu wadowickiego podczas patroli zwracali uwagę na pojazdy przekraczające dopuszczalne normy limitów emisji hałasu. W trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 19 takich pojazdów i zatrzymali łącznie 16 dowodów rejestracyjnych.

Rekordzistą okazał się kierujący fordem zatrzymany do kontroli drogowej w Kleczy Dolnej. Prowadzone przez niego auto generowało poziom hałasu, wynoszący 117 dB. Funkcjonariusze ukarali kierujących mandatami na łączną kwotę blisko 18 tysięcy złotych. Działania tego typu będą kontynuowane na terenie powiatu.


Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne za przyciemnione szyby boczne i lampy, ale głównie nieprawidłowości dotyczyły naruszeń wymagań ochrony środowiska w zakresie przekroczeń norm hałasu.

Polskie prawo definiuje cztery górne limity emisji hałasu:

- 93 dB w samochodach z silnikiem benzynowym;

- 96 dB w samochodach z silnikiem wysokoprężnym;

- 94 dB w motocyklach z silnikiem o pojemności nieprzekraczającej 125 cm ³;

- 96 dB w motocyklach z silnikiem o pojemności przekraczającej 125 cm ³.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami, za zbyt głośny układ wydechowy grozi kara grzywny. Oprócz tego policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu, co oznacza kolejne koszty związane z koniecznością usunięcia modyfikacji lub usterek i wizyty na badaniu w stacji kontroli pojazdów.

źrodło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy