reklama
reklama

Starsza pani oddała oszustom 50 tys. zł

Na sygnale, Wiadomości, 21.02.2023 11:57,
Mimo informacji w mediach, licznych apeli Policji, spotkań seniorów z mundurowymi i ostrzeżeń płynących z różnych stron – starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów działających metodą „na wnuczka” i tracą swoje oszczędności.
Starsza pani oddała oszustom 50 tys. zł

Jak już informowaliśmy, w czwartek (16 lutego) do mieszkanki gminy Stryszów zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę i powiedziała, że spowodowała wypadek drogowy i aby uniknąć kary więzienia musi wpłacić kaucję. 78-latka uwierzyła w przedstawioną przez rzekomą córkę historię.

Jakiś czas później, przekazała pieniądze w kwocie 50 tys. zł kobiecie podającej się za prokuratora, która przyszła do jej domu.

Po czasie okazało się, że seniorka wpadła w sieć przestępczej manipulacji.

- Ponownie apelujemy do wszystkich mieszkańców o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Zadzwońmy do kogoś z rodziny i zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. NIGDY NIE PRZEKAZUJMY OBCYM OSOBOM PIENIĘDZY NA ICH ŻĄDANIE. We wszystkich przypadkach, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do intencji rozmówców, zakończmy połączenie i zadzwońmy na numer alarmowy policji - informuje wadowicka policja.


źródło: policja Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy