reklama
reklama

Prokuratura ujawnia szczegóły dotyczące śmierci dwóch nastolatków

Na sygnale, Wiadomości, 04.08.2023 15:00, eł
Śledczy znaleźli sporo dowodów w pokoju, gdzie leżeli młodzi mężczyźni.
Prokuratura ujawnia szczegóły dotyczące śmierci dwóch nastolatków

Trwa śledztwo w sprawie śmierci dwóch młodych ludzi w Jordanowie, o której pisaliśmy wczoraj (3 sierpnia) wieczorem. Nadzoruje je Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej. Okazuje się, że dziewiętnastolatek i jego młodszy o rok kolega zażyli sporą ilość leków.

Jak ustalili śledczy, rodzina osiemnastolatka powiadomiła zespół ratownictwa medycznego, iż obaj mężczyźni leżą w zamkniętym pokoju i nie dają oznak życia. Gdy pomoc przybyła na miejsce, okazało się, że młodszy z nich jest już martwy. Nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. Starszy zmarł w kilka godzin po przewiezieniu go do Szpitala Rejonowego w Suchej Beskidzkiej.

W pomieszczeniu, w którym nastolatkowie się znajdowali, odkryto liczne blistry po lekach. Jak się również dowiedzieli śledczy, młodzieńcy kupowali przez Internet środki psychoaktywne. Policjanci zabezpieczyli telefony obydwu mężczyzn i laptop znaleziony w pokoju. Urządzenia trzeba poddać ekspertyzie, aby ujawnić ewentualne źródła pochodzenia leków psychoaktywnych.

Ciała dziewiętnastolatka i osiemnastolatka przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie na 7 sierpnia zaplanowano sekcję zwłok. Zostaną również zlecone badania toksykologiczne, co jest standardową procedurą w takich sytuacjach.

Jak podaje prokuratura, śledztwo prowadzone jest o przestępstwo z art. 155 Kodeksu karnego, czyli w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci obydwu młodych ludzi.


Foto: Pixabayreklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy