reklama
reklama

Policja zatrzymała dwóch kierowców

Na sygnale, Wiadomości, 19.10.2021 10:00,
Jeden z kierowców był pijany, a drugi jechał nie mając uprawnień.
Policja zatrzymała dwóch kierowców

Policjanci z Zatora zatrzymali 47 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Rajd nietrzeźwego po popularnej krajówce został szybko przerwany, dzięki prawidłowej reakcji innej kierującej.

Do zdarzenia doszło wczoraj (18.10.) w Przeciszowie. Przed godziną 17 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112, że kierująca jadąca drogą krajową nr 44 w Przeciszowie zauważyła, że jadący przed nią, kierowca dostawczaka marki Ford jedzie slalomem. Jak wynikało z relacji kobiety pojazd poruszał się w kierunku Zatora.

Informacja została przekazana pracującym w terenie policjantom. Najbliżej trasy, którą poruszał się podejrzany pojazd był patrol z komisariatu Policji w Zatorze. Mundurowi natychmiast zjawili się przy krajówce i po chwili dali sygnał do zatrzymania się kierowcy wskazanego dostawczaka. Kiedy tylko pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 47 – leni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

- Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo, należą się Pani Patrycji. Kobieta zgłaszając swoje spostrzeżenie dotyczące stylu jazdy kierowcy dostawczaka pomogła wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę. W ten sposób realnie przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa na drodze - podkreśla Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Natomiast w poniedziałek (18.10) przed południem policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty w Bulowicach na ulicy Bielskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen Polo. W trakcie czynności okazało się, że kierujący pojazdem 59 – letni mieszkaniec Andrychowa dopuścił się przestępstwa drogowego. Z bazy danych wynikało, że kierujący ma sądownie orzeczony w 2020 roku trzyletni zakaz kierowania pojazdami.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Oświęcim

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy