reklama

Policja podsumowała weekend. Dwa wielkie wydarzenia bez incydentów

Na sygnale, Wiadomości, 03.04.2023 11:10,
- Oba wydarzenia przebiegły w spokojnej atmosferze i nie wymagały policyjnych interwencji.
Policja podsumowała weekend. Dwa wielkie wydarzenia bez incydentów

Miniony weekend był bardzo pracowity dla policjantów z powiatu wadowickiego. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo podczas koncertu na wadowickim rynku, który odbył się w niedzielę (2.04) na wadowickim rynku.


- Istotnym elementem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa, jak również odpowiedniej organizacji ruchu drogowego. Służbę w tym dniu pełnili zarówno policjanci mundurowi jak i policjanci w ubiorze cywilnym. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali funkcjonariusze pionu prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, krakowscy policjanci pionu kryminalnego oraz policjanci nieetatowej grupy rozpoznania pirotechnicznego, którzy w tym dniu udzielili wsparcia wadowickiej komendzie. Przy zabezpieczeniu pomagały również inne służby w tym m.in. strażnicy miejscy, strażacy, przewodnicy psów i ratownicy medyczni. Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach, pracował specjalnie powołany sztab - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W niedzielę również w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się duże uroczystości religijne na terenie klasztoru OO. Bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, w których udział wzięło około tysiąc osób. Nad bezpieczeństwem czuwali miejscowi policjanci.

- Oba wydarzenia przebiegły w spokojnej atmosferze i nie wymagały policyjnych interwencji. Dzięki intensywnej pracy wszystkich służb uroczystości przebiegły z należytą powagą - informuje rzeczniczka policji.
źródło: KPP Wadowice

Zobaczcie nagranie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy